Беневенто и Сампдория завършиха наравно 1:1 на стадион "Чиро Вигорито" в мач от 21-ия кръг на италианското първенство по футбол и останаха в средата на класирането. Тимът от Генуа е на десетото място с четири точки пред днешния си домакин, който пък е 12-и след серията от пет поредни мача без победа в Серия "А".

Сампдория създаде единствената реална опасност за гол през първата част, но ударът на Балде Кейта в 45-ата минута бе спасен от Лоренцо Мотипо. Беневенто отговори с три положения в началото на второто полувреме и реализира едно от тях. Джанлука Капрари пропиля първото в 51-та минута, но се поправи четири по-късно. Той получи пас от Федерико Барба и бе точен от близко разстояние за 1:0.

Джанлука Лападула пропусна да увеличи преднината на домакините след час игра и Сампдория се възползва. Десет минути преди края на редовното време Микел Дамсгор подаде на Кейта на няколко метра пред вратата и той бе точен за крайното 1:1.