Испания постигна първата си победа в това издание на турнира Лига на нациите, след като победи като гост Швейцария с 1:0. Единствения гол в Женева вкара Пабло Сарабия в 13-та минута на срещата.

Така след равенствата с Португалия (1:1) и Чехия (2:2) момчетата на Луис Енрике спечелиха първите си три точки в турнира. “Ла Фурия” към момента е на второто място във 2-ра група с 5 точки. Води Португалия със 7, след като победи с 2:0 Чехия. Швейцарците пък регистрираха третата си поредна загуба, докато чехите имат от всичко по едно - победа, равенство и загуба и актив от 4 точки. В следващия мач в неделя Испания е домакин на Чехия, а Швейцария посреща Португалия.

Испания контролираше играта през голяма част от мача и поведе в резултата сравнително рано. В 13-та минута Пабло Сарабия бе намерен на метри от вратата от Маркос Йоренте и с лекота реализира за 1:0.

В 26-та минута домакините имаха шанс да изравнят, след като Шакири центрира топката в наказателното поле, а Бреел Емболо я засече с глава, но я прати покрай гредата.

До края на полувремето Сарабия пробва късмета си в още две ситуации. Шанс пред гола нямаше и Феран Торес.

Ситуацията не се промени особено и след почивката. Испания контролираше темпото и допускаше малко опасности пред своята врата. В 53-та минута Шакира стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни особено Симон.

На отсрещната врата Сарабия и Торес опитаха да внесат паника в защитата на домакините, но изстрелите им не намериха целта. В 65-та минута Маркос Йоренте изскочи на стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата.

В 87-та минута Швейцария изпусна страхотен шанс да изравни. Унай Симон излезе извън наказателното си поле и в крайна сметка изгуби единиборството с Харис Сеферович. Нападателят подаде към Емболо, който от 25 метра опита да намери опразнената врата, но стреля много неточно.

Швейцария - Испания 0:1
0:1 Пабло Сарабия 13’

Швейцария: Зомер, Видмер, Аканджи (79 - Фрай), Джьомерт, Родригес (89 - Соу), Ебишер (64 - Окафор), Фройлер, Джака, Шакири (80 - Сеферович), Цубер (63 - Щефен), Емболо

Испания: Симон, Алба, П. Торес, Д. Йоренте, Аспиликуета, Бускетс, Гави (73 - Коке), М. Йоренте (80 - Солер), Ф. Торес, Сарабия (62 - Олмо), Мората (73 - Асенсио)