Марко Арнаутович вкара и двата гола за Болоня при равенството 2:2 със Специя в мач от петия кръг на Серия А. Австриецът поведе при голмайсторите в калчото с пет попадения от началото на кампанията, но Болоня все още няма победа. Рособлу имат едва три точки от три равенства и две загуби.

Цял мач за Специя игра Петко Христов. Българският национал отново бе с превръзка на главата, заради контузията която получи преди седмица срещу Сасуоло. Орлетата от Лигурия имат пет точки до тук през сезона.

Арнаутович откри още в 7-ата минута след пас на Гари Медел. Специя обаче обърна развоя на срещата. Първо в края на полувремето Бастони изравни, а след това Схаутен си заби автогол с глава, след центриране от фаул. Арнаутович обаче възстанови равенството с петия си гол в пет срещи. Той има с едно попадение повече от Душан Влахович (Ювентус) и Туун Копмайнерс (Аталанта).