Реал Мадрид си върна към победите, печелейки едва за втори път в първенството през календарната 2023-а след 2:0 срещу Валенсия у дома в отложен мач.

Кралете доминираха и можеха да спечелят и по-убедително, като този път не допуснаха разликата до Барселона да се увеличи и тя остана 5 точки – 45 срещу 50.

Два бързи гола в началото на второто полувреме донесоха успеха на Белите в мач, в който Прилепите направиха твърде малко в атака. С 20 точки Валенсия остава в битката за спасение, като е само с една над опасната зона.

Още във 2-ата минута Асенсио бе изведен на чиста позиция и стреля, но ударът му не затрудни много вратаря на гостите. Нападателят обаче трябваше да се справи по-добре. Домакините доминираха по отношение на притежанието, но без да създават опасни положения в първите минути.

Статичните ситуации също не им носеха успех преди в 19-ата минута все пак да стигнат до добра ситуация. Бензема намери Асенсио с пета, който стреля от добра позиция, но Габриел Паулиста успя да застане на пътя на топката и да я отклони, спасявайки отбора си.

Малко по-късно след свободен удар Бензема отклони леко, но покрай целта. Последва неточен опит и на Асенсио, а Винисиус прати топката в ръцете на Мамардашвили.

Реал натискаше, но голът не падаше. Стигна се до сблъсък между Милитао и Лино, след който защитникът на домакините не успя да продължи. Времето минаваше и изглеждаше, че паузата ще дойде при 0:0, когато дълбоко в добавеното време, Белите вкараха.

Модрич центрира от корнер и Рюдигер засече на далечната греда, за да отбележи. Последва обаче преразглеждане от ВАР заради съмнения за нарушение на Бензема и в крайна сметка голът бе отменен, а французинът получи жълт картон, макар че отсъждането бе доста спорно.

Скоро след паузата обаче, Реал си осигури победата с два бързи гола. Първо в 52-ата минута Бензема намери Асенсио, който с впечатляващ удар по диагонала с левия крак намери далечния ъгъл и откри. Само 2 минути по-късно Винисиус напредна отляво пак след пас на Бензема и с лек, но точен удар по земя, преодоля Мамардашвили за втори път.

Валенсия бе близо до гол в 68-ата минута, когато резервата Маркос Андре стреля опасно, но топката „облиза“ гредата. Последва нарушение срещу Винисиус, при което той доста преигра, хващайки се за лицето и падайки като подкосен, което доведе и до това, гостите да останат с човек по-малко.

Секундо по-късно бразилецът получи отляво, а Габриел Паулиста явно бесен на съперника, го изрита доста цинично, без изобщо да мисли за топката. Това почти доведе до сбиване между играчите, а защитникът  на Валенсия получи директен червен картон. До края мачът се доигра спокойно.

Реал Мадрид – Валенсия    2:0

1:0    Асенсио 52
2:0    Винисиус 54

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Милитао (38 Карвахал), Рюдигер, Камавинга, Себайос, Кроос (67 Чуамени), Модрич (66 Валверде), Асенсио, Винисиус, Бензема (60 Родриго)
Валенсия: Мамардашвили, Фулкие, Габриел, Диакаби, Гая, Гиямон, Юнус (75 Чьомерт), Андре Алмейда (70 Мориба), Самуел Лино (70 Лато), Кастийехо (60 Маркос Андре), Кавани (75 Фран Перес)