Страхотен гол на Алексис Мак Алистър върна Ливърпул на върха във Висшата лига, след като аржентинецът вкара при 3:1 над последния Шефилд Юнайтед в 31-ия кръг.

Той отбеляза ключовото второ попадение, след като Червените имаха проблеми, въпреки доминацията си през цялото време.

Така или иначе обаче те не допуснаха изненада и отново оглавиха таблицата със 70 точки, с 2 повече от Арсенал и 3 през Манчестър Сити, преди в неделя да се отправят към „Олд Трафорд” за гостуването си срещу Манчестър Юнайтед.

За домакините Юрген Клоп направи 2 промени от предишния мач, като Ибрахима Конате и Райън Гравенберх се появиха вместо Джарел Куанса и Уаутару Ендо. Къртис Джоунс и Анди Робъртсън бяха на пейката, което бе добра новина. Две промени имаше и при Остриетата, като Джеймс Макатий и Остин Тръсти започнаха вместо Бен Осборн и Оли Макбърни.

Мачът можеше да започне шокиращо за домакините, защото веднага след центъра гостите стигнаха до тъч в половината на Червените. Той бе изпълнен бързо и силно, топката бе отклонена в наказателното поле към свободния Джеймс Макатий, който от чиста позиция не успя да реализира, а Куйвин Келъхър спаси с крак.

След това мърсисайзци взеха контрола и натиснаха, но без да стигат до чак толкова чисти ситуации, преди в 17-ата минута все пак да вкарат доста късметлийски гол. Вратарят Иво Гърбич се забави при едно изчистване, Дарвин Нунес скъси дистанцията и хърватският страж в опита си да подаде напред, прати топката в тялото на уругваеца, след което тя се оказа в мрежата зад гърба му.

Малко след това Нунес се измъкна, но стреля слабо с левия крак. Последваха удари на Собослай, който накара Гърбич да спасява, както и неточни изстрели на Мак Алистър и Джо Гомес, като в крайна сметка паузата дойде при 1:0, но Ливърпул нямаше кой знае колко чисти положения. Малко преди почивката гостите имаха и още едно положение, но Келъхър се справи с острия удар на Джейдън Богъл.

След паузата ситуацията не се промени особено, за да се стигне до 58-ата минута, когато гостите шокиращо изравниха. Макатий центрира отляво при контра, Густаво Хамер отигра на далечната греда с глава, а Брадли инстинктивно посегна и отклони топката в собствената си врата. Шок за „Анфийлд”!

Веднага след това Клоп смени Салах, а Ливърпул се хвърли в атаки, за да се стигне до ключовия момент в 76-ата минута. Тогава една отбита топка бе отклонена на пътя на свободния Мак Алистър, който от 17-19 прати истински снаряд към горния ляв ъгъл на вратата и вкара фантастичен гол!

В крайна сметка това се оказа и ключовата ситуация, защото след това Червените продължиха да натискат и стигнаха и до трети гол в 90-ата минута, когато Анди Робъртсън центрира отлично отляво и Коуди Гакпо засече с глава, за да оформи крайното 3:1.

Ливърпул – Шефилд Юнайтед    3:1

1:0    Нунес 17
1:1    Брадли 58
2:1    Мак Алистър 76
3:1    Гакпо 90

Ливърпул: Келъхър, Брадли, Ван Дайк, Конате, Гомес (73 Джоунс), Мак Алистър, Граверберх (60 Робъртсън), Собослай (73 Гакпо), Диас, Нунес, Салах (60 Елиът)
Шефилд Юнайтед: Гърбич, Тръсти (78 Брукс), Богъл, Холгейт (87 Бен Слиман), Ахмедходжич, Робинсън, Соуза, Хамер (62 Осборн), Арбластър, Макатий (63 МакБърни), Бреретън Диас (63 Осула)