Щутгарт победи като домакин Байерн Мюнхен с 3-1 в южното дерби от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Леонидас Стергиу даде аванс на домакините през първото полувреме, но Хари Кейн изравни от дузпа. След почивката нови две попадения на Йонг и Силас донесоха убедителната победа за Щутгарт.
Първото опасно положение бе на сметката на домакините, когато в 10-ата минута Крис Фюрих се възполза от недобро изчистване на защитата на Байерн и нанесе удар, който Нойер спаси акробатично с една ръка. В 28-ата минута голмайсторът на Щутгарт Гираси имаше чудесен шанс да отбележи, но шутът му бе спрян на голлинята от Ерик Дайър. В ответната атака обаче нямаше вече какво да спре Леонидас Стергиу, който бе изведен с чудесен пас от Дениз Ундав, и елегантно прехвърли излезлия Нойер за 1-0.
В 35-ата минута Серж Гнабри се строполи в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Байерн. От бялата точка Хари Кейн бе безпощаден, бележейки 36-ия си гол за сезона в Бундеслигата. Края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение. В 45-ата минута Дениз Ундав посрещна от воле отбита топка от защитата на гостите, но ударът му мина мални над гредата. В продължението на първата част Чупо-Мотинг влезе на скорост в наказателното поле и излъга защитник, но шутът му по земя се оказа твърде слаб.
В началото на второто полувреме отново Чупо-Мотинг бе на чудесна позиция за гол, но прати топката покрай гредата, останал сам срещу вратаря Нюбел. В 50-ата минута Крис Фюрих нахлу по лявото крило и опита фалцов удар по земя, Нойер обаче внимаваше и изби в корнер. „Швабите“ не се примиряваха с равенството и в 60-тата минута отново можеха да поведат. Дениз Ундав направи чудесен рейд в наказателното поле и стреля, но отново Нойер не позволи да допусне втори гол.
В 77-ата минута „баварците“ можеха да стигнат до пълен обрат след бърза контра-атаката, при която Сарагоса намери Хари Кейн, но ударът на нападателя бе спрян от хвърлилия се на шпагат Анджело Щилер. В 83-ата минута Щутгарт отново излезе напред в резултата, когато центриране отляво на Силас намери връхлитащия на далечната греда Юнг Йонг с глава вкара за 2-1. Футболистите на Томас Тухел не намериха отговор на това предизвикателство и даже получиха трето попадение в продължението на мача, дело на резервата Силас.
Щутгарт събра 67 точки на третата позиция и се доближи на две точки от Байерн, който има 69 на второто място два кръга преди края на първенството.







Радев: Държавата няма да се меси в цените
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Обедна емисия
Защо не са изстреляни ракети срещу градушката в Сливенско?
Катастрофа на "Цариградско шосе" в София, има задръстване СНИМКИ
Kaizen Gaming обедини 237 доброволци за участие в екологични и обществени инициативи
Бивш шеф на ЦРУ: Контролирайки Ормузкия проток, Иран ни държи заложници
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Онкохирургът д-р Ваня Митова беше удостоена с отличието „Знакова личност"
Проф. Иван Дечев: Еректилната дисфункция може да бъде първият сигнал за сърдечно-съдови заболявания
5 тихи симптома в краката, които никога не бива да игнорирате
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Коментари
Напиши коментар23:39 | 4 май 2024 г.
23:39 | 4 май 2024 г.
23:34 | 4 май 2024 г.
23:25 | 4 май 2024 г.
20:52 | 4 май 2024 г.
20:37 | 4 май 2024 г.
20:31 | 4 май 2024 г.
20:30 | 4 май 2024 г.
20:27 | 4 май 2024 г.
20:26 | 4 май 2024 г.
Напиши коментар