Галерия

Арда - ЦСКА, финал за Купата на България, стадион "Васил Левски", начало 19.30 часа.

Актуални коефициенти за мача можете да намерите ТУК

Последните 10 срещи на Арда във всички турнири: Общо 4 победи, 3 равенства и 3 загуби. От тях 2 победи и 2 равенства в последните 4 домакинства.

Последните 10 срещи на ЦСКА във всички турнири: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби. От тях 2 победи и 3 загуби в последните 5 гостувания.

В последните 6 директни срещи символичните домакините нямат победа, "армейците" имат 3 победи и 3 пъти са завършили наравно.

Срещата можете да гледате НА ЖИВО ТУК

Арда - ЦСКА

Арда: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев (73-Руменов), 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов (83-Жуниньо)
Треньор: Николай Киров

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матей, 4. Кох, 5. Варела (46-Вион), 8. Кери (72-Енрике), 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 21. Юга, 24. Синклер (61-Йомов), 30. Кайседо (61-Чарлс)
Треньор: Любослав Пенев

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Волен Чинков
Жълти картони: Мартинов, Тилев (Арда); Кери, Матей, Синклер (ЦСКА)

Най-интересното по минути:

1' Начало на финала.

4' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Непокритият Федерико Варела получава пас на далечната и стреля силно, но Иван Караджов е добре пласиран и избива!

9' Тонислав Йорданов засича опасно центриране от фаул в аут. При атака има и засада, която е маркирана.

21' Здрава битка в центъра на София. Интересните положения липсват.

25' ШАНС ЗА АРДА! Страхотен удар на Емил Мартинов от границата на наказателното поле, но Густав Бусато избива с една ръка.

26' Далечен удар на Иван Тилев, Бусато отново избива.

29' Греъм Кери пуска хубав пас в наказателното поле, Жорди Кайседо скача с глава, но не успява да засече от границата на вратарското поле.

30' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! ЦСКА иска наказателен удар за фаул срещу Кайседо, но Волен Чинков е сигурен, че такъв няма.

38' НОВ ПРОПУСК ЗА АРДА! Спас Делев центрира успоредно на голлинията, но точно преди Йорданов да засече, Юрген Матей чисти.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

48' Амос Юга центрира остро в наказателното поле, но Кайседо отново не успява да засече.

58' Хубав удар на Делев от фаул минава покрай целта.

65' АРДА ИЗПУСКА ЗЛАТЕН ШАНС ЗА ГОЛ! При бърза контра Емил Мартинов е изведен, решава сам да завършва атаката, Бусато излиза, скъсява ъгъла и спасява ЦСКА!

74' Бисмарк Чарлс засича с глава, Караджов лови без проблеми.

84' Опасно центриране на Тибо Вион, Георги Йомов не успява да засече.

85' ГОООООЛ! ЦСКА повежда и докосва Купата! Бисмарк Чарлс е изведен с превъзходен пас от Юга, овладява на гърди и с мощен удар матира Каражов за 1:0!

88 Феновете на ЦСКА са в еуфория и създават невероятна атмосфера по трибуните

89 Жълт картон за Алекс Петков от състава на Арда

90 Жълт картон и за Густаво Бусато

90 Три минути добавено време

93 минута: Край на мача. ЦСКА е носител на купата на България