Швейцария - Камерун, среща от група G на Мондиал 2022. Стадион "Ал-Джануб" (известен сред феновете като кораб или женски гениталии), 12.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Швейцария: общо 4 победи, 1 равенство и 5 загуби в последните 10 срещи. От тях 3 победи, 1 равенство и 1 загуба в последните 5 домакинства.

Формата на символичния гост Камерун: общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби в последните 10 срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 5 гостувания.

Това ще бъде първи мач между двете нации. Те ще гонят задължителен успех, като се има предвид присъствието на Бразилия и Сърбия в групата.

Швейцария - Камерун 1:0

1:0 Емболо - 48'

Швейцария: Зомер, Видмер, Елведи, Аканджи, Родригес, Джака, Фройлер, Соу, Шакири, Варгас, Емболо

Камерун: Онана, Толо, Н'Кулу, Кастелето, Фай, Ангиса, Гуе, Онгла, Екамби, Мбеумо, Чупо-Мотинг

1' Начало на мача!

2' Леко напрежение в пеналта на Камерун, но защитата се справя.

7' Спокойни минути, в които не се случва нищо интересно. Африканците погледнаха в предни позиции, но центрирането се оказа слабо.

10' Двоен шанс за Камерун! Шутът отляво на Мбеумо е спасен, след това Екамби бие мощно над целта!

12' Неточен изстрел на Гранит Джака. Двата отбора вече се "захапват"!

14' Чупо-Мотинг напредва и излиза сам срещу вратаря, но бие в ръцете на Ян Зомер!

21' Играта е доста накъсана. И двата отбора имат какво да дадат на феновете.

24' Много хубава акция на камерунците, най-вече заради действията на Мбеумо. Само корнер след рикошет...

26' Много неточен снаряд на Фай.

30' Зомер спасява! Онгла стреля сравнително слабо, но топката все пак летеше опасно близо към долния ляв ъгъл.

35' ОПАСНО! Фай центрира отдясно към Екамби, но Видмер прави шпагат в последния момент!

39' Какъв шпагат на Кастелето срещу Емболо! Много риск, но чиста игра в наказателното поле на Камерун.

40' Неточен удар на Елведи при изпълнението на корнера.

45' Корнер от нищото за Швейцария. Ще се случи ли нещо при центрирането? Добавеното време е 2 минути.

45' + 1  Аканджиииии! Защитникът засече с глава, но кълбото минава покрай дясната греда.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на втората част!

48' ГООООООООЛ! Швейцария повежда след гол на Бреел Емболо отблизо. Асистенцията отдясно беше на Джердан Шакири. Роденият в Камерун Емболо отказа да празнува попадението си.

57' Чупооооооооо! Чупо-Мотинг прави невероятен пробив, но отново е отказан от Зомер!

58' Варгас стана за смях с нескопосано изпълнение на ниво "трета лига". За капак е маркирана засада.

66' Онана СПАСЯВА тупалка на Варгас отблизо!!!

67' Емболо можеше да вкара пак, но Ангиса се намесва!

71' Кратка почивка за играчите, защото Швейцария прави тройна смяна.

74' Голямата звезда на Камерун Чупо-Мотинг също напуска терена. Днес Ерик Максим нямаше ден, а и до себе си в Катар той няма играчи на Байерн Мюнхен.

79' Опасно центриране на Фай отдясно, покрай целта!

81' Остро центриране на резервата Ридер отляво - корнер.

89' Точен удар на Джака от дистанция - Онана улавя!

90' Добавеното време е 6 минути.

90' + 3  Камерун няма идея как да стигне до точката. През втората част африканците загубиха импулса си от първите 45 минути.

90' + 5 Сеферовиииииич! Кастелето блокира топката. Швейцария можеше да сложи окончателна точка на спора.

90' + 6 Край на мача!