Галерия

Манчестър Сити и Интер излизат един срещу друг във финала на Шампионска лига.

Формата на Сити: Общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи в последните 5 домакинства.

Формата на Интер: Общо 9 победи и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 загуба в последните 6 гостувания.

Директни мачове: Общо 9 победи и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 5 победи и 1 загуба в последните 6 гостувания.

Гледайте мача на живо от този линк

Манчестър Сити - Интер 1:0

Голмайстор: 1:0 Родри (68)

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 25. Мануел Аканджи, 5. Джон Стоунс (82-Уокър), 3. Рубен Диаш, 6. Нейтън Аке, 16. Родри, 8. Илкай Гюндоган, 17. Кевин де Бройне (36-Фодън), 20. Бернардо Силва, 10. Джак Грийлиш, 9. Ерлинг Халанд
Мениджър: Пеп Гуардиола

Интер: 24. Андре Онана, 36. Матео Дармиан (84-Д'Амброзио), 15. Франческо Ачерби, 95. Алесандро Бастони (76-Госенс), 2. Дензъл Дъмфрис (76-Беланова), 23. Николо Барела, 77. Марсело Брозович, 20. Хакан Чалханоглу (84-Мхитарян), 32. Федерико Димарко, 9. Един Джеко (57-Лукаку), 10. Лаутаро Мартинес
Треньор: Симоне Индзаги

Стадион: "Ататюрк", Истанбул
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Жълти картони: Халанд (Сити); Барела, Лукаку, Онана (Интер)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

3' Халанд е изведен и стреля към близия ъгъл, но в аут. При атаката имаше и засада.

6' ПЪРВА ОПАСНОСТ В МАЧА! Бернардо Силва нахлува в наказателното поле и шутира по диагонала, но на милиметри от целта!

10' Димарко центрира хубаво в наказателното поле, но защитата на Сити чисти.

19' Двата отбора внимават и не предприемат никакви рискова.

20' Първи удар в мача за Интер. Отправя го Брозович, но високо над вратата.

25' Още няма чисти голови положения пред двете врати. Статистиката показва 1 срещу 3 голови положения в полза на Интер, а Сити владее топката в 60% от времето.

26' Каква грешка на Едерсон. Вратарят бърка подаване и Барела се опитва да го прехвърли, но неточно. Вратарят на Сити определено е притеснен, след като за втори път показва липса на концентрация.

27' КАКЪВ ШАНС ЗА ХАЛАНД! Головото чудовище на английския шампион е изведено през центъра на защитата и стреля, но Онана е отлично пласиран и спасява.

29' Удар на Де Бройне, право в ръцете на Онана.

30' Лоша новина за Сити. Де Бройне лежи на терена и изглежда, че има контузия в бедрото.

36' Смяната е факт! Фодън влиза на мястото на Де Бройне.

43' Фаул за Сити отляво на наказателното поле.

44' Защитата на Интер се справя и не позволява опасност пред Онана. В последните минути Сити натисна и разиграва топката от единия на другия фланг, но не може да преодолее отлично подредената италианска защита.

45' Далечен удар на Аканджи излиза в аут.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

53' Сити се опитва да натисне, но без успех. Играта стана и по-твърда.

55' Мощен удар на Чалханоглу е блокиран.

59' КАКЪВ ШАНС ЗА ИНТЕР! Аканджи остави топката за Едерсон и Мартинес притича и я взе. Лаутаро излезе сам срещу Едерсон по диагонала, но ударът му беше слаб и пропусна златна възможност да открие резултата!

68' ГОООООЛ! Родри извежда Сити напред! Аканджи с чудесен пас извежда Бернардо Силва в наказателното поле. Португалецът центрира, топката е избита и попада в Родри. И той с чудесен удар открива резултата - 1:0 за "Гражданите"!

70' ИНТЕР Е БЛИЗО ДО ИЗРАВНЯВАНЕТО! Димарко засича с глава и прехвърля Едерсон, но горната греда спасява Сити!

73' Удар на Лукаку, Едерсон сигурно лови.

78' КАКЪВ ПРОПУСК! Фодън пробива през центъра и излиза сам срещу Онана. Шутът му обаче е много слаб и Онана спасява.

89' КАКЪВ ШАНС ЗА ИНТЕР! Непокритият Лукаку засича с глава точно пред вратата, но право в тялото на Едерсон! Не може да е истина какво положение изпусна нападателят в този момент!

96' Удар с глава след корнер, Едерсон спасява.