Финалистът за Купата на България Арда Кърджали очаквано отпадна още във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, след като падна от Апоел Беер Шева с 0:4 в Израел на реванша.

Срещата на родна земя преди седмица беше загубена от кърджалийци с 0:2, като по този начин те записват срамен общ резултат 0:6 от двата мача.

Елтон Аколатсе откри резултата тази вечер още в петата минута, а след половин час игра Рамиз Сафури ликвидира интригата. Класическият резултат беше оформен в 71-ата минта от Южен Анса, а в 84-ата минута се разписа и Ротем Хатуел.

Израелският тим бе много по-прецизен в нападение и оттам дойде и голямата разлика. Домакините откриха още в началото с нисък удар от границата на наказателното поле на Аколатсе и това на практика предреши всичко. След равностойни минути Сафури вкара от дузпа за 2:0.

Българският тим загуби настроение и след паузата получи още два гола. Първо Анса вкара отблизо след спасяване на Караджов и разбъркване, а Хатуел оформи крайния резултат след отличен удар, който се превърна в красив гол.

Апоел Беер Шева - Арда Кърджали 4:0

1:0 Елтон Аколатсе - 5'
2:0 Рамиз Сафури - 31' дузпа
3:0 Южен Анса - 71'
4:0 Ротем Хатуел - 84'

Апоел: 1. Харуш, 3. Килтьенс, 18. Тиби, 4. Магуел Витор, 30. Дадиа, 26. Гордана, 35. Барейро, 7. Сафури, 13. Анса, 11. Йехезкел, 14. Аколатсе

Арда: 12. Караджов, 4. Стоев, 71. Крумов, 8. Желев, 11. Георгиев, 27. Мартинов, 80. Котев, 20. Лозев, 11. Коконов, 9. Делев, 10. Ковачев