Локомотив Пловдив и Копенхаген завършиха 1:1 в напрегнат първи сблъсък от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Гостите имаха превес през първото полувреме на стадион "Локомотив", но не успяваха да настроят мерника си. "Смърфовете" изненадващо можеха до открият резултата пет минути преди паузата, но Бирсент Карагерен разтресе гредата.

Точно преди изтичането на час игра пловдивчани поведоха. Карагерен спечели дузпа, реализирана без проблеми от капитана Димитър Илиев. Четвърт час преди края обаче Пеп Биел изравни от пряк свободен удар, а малко след това гредата спаси Локо при шута на Вилчек от бялата точка.

Пет минути преди края Карагерен можеше да донесе победата на своите, но беше блокиран в последния момент. Реваншът е точно след една седмица.

Датчаните стигнаха до първия интересен момент в петата минута, когато Крачун се подхлъзна и остави Вилчек да излезе сам срещу Илко Пиргов. Българският вратар обаче излезе, скъси ъгъла и нападателят би във външната страна на мрежата.

Домакините също създадоха опасна акция по дясното крило, но острото центриране на Гомис беше пресечено от отбраната на противника, след което страстите се успокоиха.

Последва много скучен период, в който не се случваше нищо съществено, като изключим центриране отляво при атака на Локо и намеса на Грабара. Копенхаген владееше топката често в половината на пловдивчани, но пък не знаеше какво да прави с нея пред и в наказателното поле.

Десетина минути преди почивката пасивният Локомотив беше хванат в крачка при изпълнение на тъч и Стаге излизаше очи в очи с Пиргов. Футболистът на датския клуб обаче си спря много слабо и беше блокиран.

Точно тогава от нищото, в 40-ата минута, гредата спаси гостите! Бирсент Карагерен задържа около съперник, намери коридор и отправи страхотен снаряд от петнайсетина метра. Топката обаче разтресе напречната греда при първия точен удар на Локо в мача.

Малко след подновяването на играта Виндт можеше да открие резултата след грешка на Янчев, но шутът му от десетина метра мина покрай лявата греда.

Точно преди изтичането на час игра Карагерен успя да спечели дузпа за Локо. Той нахлу в наказателното поле и финтовете му останаха загадка за Нелсон. Реферът веднага посочи бялата точка, от която Димитър Илиев не сбърка - 1:0!

Попадението охлади Копенхаген и десетина минути след това Илиев можеше да удвои, но ударът му с глава след центрирането на Карагерен попадна в обсега на вратаря. Грабара улови, макар да имаше проблеми с първата си реакция.

За съжаление в 74-ата минута Копенхаген изравни резултата при първия си точен удар в двубоя. Пеп Биел стреля от пряк свободен удар с левия крак и матира Пиргов. Минута след това Руан направи дузпа и получи жълт картон, но Вилчек уцели гредата при изстрела си от бялата точка.

В 85-ата минута Карагерен беше изведен по превъзходен начин от Илиев и успя да изпревари вратаря, но в последния момент Нелсон подложи крака си и предотврати сигурно попадение!

В добавеното време Айвън Ангелов получи червен картон.

Локомотив Пловдив - Копенхаген 1:1

1:0 Димитър Илиев - 60', дузпа
1:1 Пеп Биел - 74'

Пропусната дузпа: Вилчек (Копенхаген) - 76'

Локомотив Пловдив:  Пиргов, 4. Гомис, 25. Крачун, 20. Петрович, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 9. Карагарен, 6. Е. Янчев, 11. Руан, 14. Илиев, 10. Минчев

Резерви: 71. Л. Редер, 2. О. Биков, 5. М. Паскалев, 6. Е. Янчев, 7. В. Сейеменски, 15. Г. Мавродиев, 19. А. Иванов, 28. А. Ангелов, 44. Н. Николаев, 61. В. Марсел

Копенхаген: 1. Грабара, 34. Кристиансен, 4. Нелсон, 5. Хочалава, 2. Дикс, 33. Фалк, 23. Винд, 10. Зека, 11. Дарами, 6. Стаге, 9. Вилчек

Резерви: Гритебърст, Йохансон, Бенгтсон, Лерагер, Биел, Бойлесен, Анкерсен, Бовинг, Оиконому, Хьолунд