Треньорът на ПАОК Разван Луческу призна, че загубата от Левски с 0:2 в първия мач в София е оказала съществено влияние за отпадането на отбора от Солун във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите на УЕФА.
Гърците, които през миналия сезон достигнаха до четвъртфиналите на турнира, стигнаха само до 1:1 в реванша на "Тумба" снощи и напускат рано надпреварата.
"Изходът на този сблъсък не беше решен тази седмица. Резултатът от първия мач много повлия. А и не бяхме готови, просто бяхме много далеч от това, направихме много грешки и това ни струва скъпо. Беше много трудно. За съжаление разполагах с играчи, които в този момент нямат необходимата подготовка. Това беше проблемът и затова не успяхме да се класираме. Къща не се строи за един ден. Ще трябва да създадем нещо друго като изпълним останалите си цели", каза цитираният от БТА Луческу.
ПАОК завърши реванша с 9 души заради два късни червени картона на Дъглас Аугусто и Виейриня в последните 20 минути.
"И в двата мача допуснахме много грешки. Имаше объркване, а при това положение се получават и такива отстранявания. Неточностите ни бяха много и те повлияха, а не толкова червените картони. Във втория мач се опитахме да стигнем до обрат, но напрежението си каза думата. Имаше много ситуации, които отиграхме твърде нервно", каза румънският спец.
Луческу пое вината за отпадането върху себе си.
"Не стреляйте по играчите. Ако има някой виновен за тази елиминация, то това съм аз. Поемам отговорността, но когато правиш радикални промени в състава, вкарваш млади играчи, винаги има риск подобно нещо да се случи. Трябва да анализираме всички детайли и да продължим да работим", каза още наставникът на ПАОК.







Най-добрите упражнения по време на работния ден
Богдана Панайотова: Терзиев ми поиска оставката с SMS
Турската полиция разби мрежа от онлайн врачки: 62 са арестувани
Дъщеря на Игнат Канеф взе мястото му на почетен консул в Канада
Влиятелна съдийка в САЩ кара в насрещното мъртво пияна
Феноменът Овечкин първи в НХЛ вкара 900 гола
Как Porsche използва технология от дизела в най-бързото 911 Turbo
Защо BMW E46 все още е много търсено
Peugeot показа как ще изглежда следващото 208
Възраждането на Jaguar ще се забави
Бившият шампион на Bellator Райън Бейдър ще дебютира в Rizin на Нова година
Бившата шампионка на UFC Холи Холм ще се бие за световна титла по бокс
UFC Fight Night 264 остана без няколко бойци дни преди събитието
Дела Мадалена: Виждам ранна победа над Махачев и луда радост
Конференция: 15 години заедно за по-добър живот на хората с ревматологични заболявания
Антиподагрозни лекарства – видове и начин на приложение
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Коментари
Напиши коментар18:46 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар