Андерлехт победи Лудогорец с 3:0 след изпълнение на дузпи в срещата реванш от първата плейофна фаза на Лигата на конференциите. Така разградчани са аут от Европа, а белгийците продължават напред в турнира.

Редовното време и продълженията завършиха с победно 2:1 за Андерлехт, а както е известно “орлите” спечелиха първия двубой в Разград с 1:0 и така се стигна до дузпи.

При наказателните удари "орлите" бяха трагични и не успяха да вкарат нито веднъж от трите си първи опита, докато домакините бяха безпогрешни.

Белгийците дръпнаха в резултата след автогол на Франко Русо (13), Яри Версехеерен направи 2:0 в 69-ата минута. Точен за разградчани бе Игор Тиаго (71).

Трябва да се отбележи, че Лудогорец игра в намален състав след 97-ата минута, когато от игра за втори жълт и респективно червен картон бе изгонен Якуб Пиотровски.

Домакините поведоха в 13-ата минута на стадион "Лото Парк" в Андерлехт. Удар на Ислам Слимани излизаше в аут, но след рикошет в крака на Франко Русо, топката попадна във вратата на Серджио Падт.

Бернард Текпетей стреля в дясната греда в 22-рата минута. При добавката Франко Русо изпрати кълбото в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада на аржентинеца.

След почивката белгийците удвоиха преднината си. Яри Весхарен получи подаване в наказателното поле от Ислам Слимани. Полузащитникът отправи плътен удар от малък ъгъл за 2:0.

"Орлите" мигновено отговориха на своя противник и намалиха изоставането си в ответната атака. Игор Тиаго засече успоредно на голлинията подаване на Кирил Десподов.

Възпитаниците на Брайън Ример се опитаха да стигнат до победата още в редовното време. Изстрел извън наказателното поле на Бенито Раман срещна напречната греда.

В първото продължение гостите останаха с човек по-малко на терена. Якуб Пьотровски получи втори жълт картон за спиране на опасна атака. Въпреки числения пасив разградчани стигнаха до дузпи.

Пипа пропусна първия 11-метров удар, а Лиор Рефаелов даде аванс на "виолетовите". Барт Вербруген спаси и изпълнението на Доминик Янков, докато капитанът Ян Веронген също се разписа. Педриньо пропусна трета поредна дузпа за българския шампион, а Яри Весхарен сложи точка на спора.

Андерлехт - Лудогорец 2:1

1:0 Слимани (13)
2:0 Вершаерен (69)
2:1 Тиаго (71)