Уест Хям е много близо до финала в Лигата на Конферетциите след обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу АЗ Алкмаар в първия полуфинал. Интересното е, че за четвърти път този сезон Чуковете допускат първия гол в мача и всеки път са печелили след това - 3:1 срещу Стяуа, 3:2 срещу Силкеборг, 4:1 срещу Гент и сега 2:1 над АЗ Алкмаар.

Уест Хям не игра добре през първото полувреме и изостана в резултата. Точен бе Тиджани Рейндерс с хубав удар от разстояние. В края обаче англичаните натиснаха и стигнаха до победата. Първо реферът отсъди дузпа, след като вратаря на холандците Давид Рая излезе за едно центриране, но вместо топката боксира главата на Джаред Боуен. Саид Бенрама бе точен от бялата точка за 1:1.

Осем минути след това Михаил Антонио донесе победата. След сериозно разбъркване в наказателното поле и поредица от удари, Антонио бутна топката избита от голлинията от защитник за крайното 2:1.

Реваншът в Нидерландия е след седмица. И равенство там ще прати Уест Хям на първи финал в Европа от 1976 г.