Капитанът на националния отбор на България по футбол Кирил Десподов игра десетина минута при победата на отбора му ПАОК над Айнтрахт Франкфурт с 2:1. Нападателят замени Тайсън в 83-ата минута на мача.

Томаш Кедзиора изведе тима от Солун напред в резултата, но Омар Мармуш изравни за германския отбор. В 73-ата минута Андрия Живкович донесе победата на ПАОК. Айнтрахт завърши мача с човек по-малко, след като Кристиян Якич си изкара бързо два жълти картона в добавеното време.

ПАОК си осигури първото място в групата с 13 точки и продължаване в следващата фаза. Айнтрахт  е втори с 9 точки и също продължава напред.

Астън Вила победи полския Легия Варшава с 2:1 в мач от Група „Е” на Лигата на конференциите. Муса Диаби изведе тима от Бирмингам напред вм резултата, но Ернест Мучи изравни бързо. Алекс Морено донесе победата на англичаните през втората част. Астън Вила е на първо място в групата си, като вече си осигури класирането, а Легия е на втора позиция пред АЗ Алкмаар.

Финалистът от миналия сезон Фиорентина направи обрат срещу белгийския Генк и спечели с 2:1. Жорис Кайембе бе извел Генк напред, но Лукас Мартинес Куарта и дузпа на Николас Гонсалес донесоха успеха на тима от Флоренция. Фиорентина е на първо място в Група „F” пред унгарския Ференцварош и Генк.

Ференцварош също направи добра операция, като победи сръбския Чукарички като гост с 2:1. Лука Адзич бе вкарал за сърбите, но Кристофер Закариасен и Александър Пешич направиха обрат за тима от Будапеща.

Резултатите и голмайсторите от петия кръг в групите на Лига на конференциите:

Група А
Клаксвик – Слован Братислава 1:2
1:0 Матс Бое Микелсен (17), 1:1 Юрай Куцка (24), 1:2 Юрай Куцка (62)

Олимпия Любляна – Лил 0:2
0:1 Реми Кабела (15), 0:2 Юсуф Язъджъ (75)

Група B
Брейдаблик – Макаби Тел Авив 1:2
0:1 Дан Битон (35), 1:1 Гисил Ейолфсон (61), 1:2 Еран Захави (82)

Гент – Зоря Луганск 4:1
1:0 Малик Фофана (20), 2:0 Ноа Фадига (49), 3:0 Гифт Орбан (55), 4:0 Омри Ганделман (75), 4:1 Денис Нанойний (83)

Група C
Астана – Динамо Загреб 0:2
0:1 Габриел Видович (48), 0:2 Такуро Канеко (79)

Балкани – Виктория Пилзен 0:1
0:1 Павел Шулц (81)

Група D
Бешикташ – Брюж 0:5
0:1 Каспер Нилсен (4), 0:2 Игор Тиаго (14), 0:3 Игор Тиаго (46), 0:4 Рафаел Ониедика (50), 0:5 Андреас Сков Олсен (69)

Бодьо/Глимт – Лугано 5:2
1:0 Амал Пелегрино (40), 2:0 Сондре Брунстад Фет (52), 3:0 Патрик Берг (66), 3:1 Жан Селар (69), 4:1 Амал Пелегрино (79), 4:2 Борис Бабич (86), 5:2 Оскар Форсмо Капскармо (89)

Група Е
АЗ Алкмаар – Жрински 1:0
1:0 Вангелис Павлидис (59-дузпа)

Астън Вила – Легия Варшава 2:1
1:0 Муса Диаби (4), 1:1 Ернест Мучи (20), 2:1 Алекс Морено (59)

Група F
Чукарички – Ференцварош 1:2
1:0 Лука Аджич (20), 1:1 Кристофер Закариасен (83), 1:2 Александър Пешич (90+8)

Фиорентина – Генк 2:1
0:1 Йорис Кайембе (45), 1:1 Лукас Мартинес Куарта (45+4), 2:1 Николас Гонзаслес (82-дузпа)

Група G
ХИК Хелзинки – Абърдийн 2:2
1:0 Хасан Банде (16), 2:0 Сантери Хостика (33), 2:1 Ангъс Макдоналд (41), 2:2 Луис Лопес (56)

Айтрахт Франкфурт – ПАОК Солун 1:2
0:1 Томаш Кедзиора (55), 1:1 Омар Мармуш (58), 1:2 Андрия Живкович (73)

Група H
Нордселанд – Фенербахче 6:1
1:0 Лукас Хей (21), 2:0 Даниел Свенсон (25), 2:1 Миши Батшуай (43), 3:1 Бенямин Нигрен (55), 4:1 Кристиан Расмусен (66), 5:1 Бенямин Нигрен (75), 6:1 Бенямин Нигрен (84)

Спартак Търнава - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Квадво Дуа (74), 1:1 Ерик Даниел (78), 1:2 Матиас Тисера (90+5)