Нидерландия и Еквадор се изправят един срещу друг в мач от група "А" на Мондиал 2022. След първия кръг и двата отбора имат по 3 точки.

Формата на Нидерландия: Общо 8 победи и 2 равенства в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 4 победи и 2 равенства в последните 6 домакинства.

Формата на Еквадор: Общо 3 победи, 6 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 4 равенства и 1 загуба в последните 6 гостувания.

Директни мачове: В последните 2 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Нидерландия имат изиграни 2 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 1 път са завършили наравно.

Проследете мача на живо с Gol.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора.

Нидерландия:  Андрийс Нопер, Дензъл Дъмфрис. Нейтън Аке, Върджил ван Дайк, Юриен Тимбер,  Дейли Блинд,  Дейви Клаасен,  Тин Копмайнерс,. Френки де Йонг, Стивън Бергвайн,  Коди Гакпо

Eквадор:  Ернан Галиндес, Пиеро Инкапие,  Первис Еступинян, Анхело Пресиадо,  Феликс Торес, Жегсон Мендес,  Мойсес Кайседо,  Джаксън Поросо,  Гонсало Плата,  Майкъл Естрада,  Енер Валенсия

1' Начало на мача.

6' ГООООЛ! Коди Гакпо откри резултата. Новата звезда на "лалетата" прониза вратата на Галиндес. Гакпо шутира мощно с левия крак от границата на наказателното поле и остави безпомощен стража на Еквадор.

19' "Лалетата" разиграват внимателно, без да бързат. Нидерланция играят на висока преса, което не позволява на Еквадор да направи нещо по-съществено в предни позиции.

24' Еквадор натисна! Кайседо нахлу в наказателното поле на Нидерландия след чудесно двойно подаване със съотборник. Атакуващият играч даде успореден пас, ала той бе пресечен от защитник на Нидерландия.

28' Поредна добра атака на южноамериканците. В наказателното поле на тима на Ван Гаал стана разбърване и се наложи играч "лалетата" да избие в корнер.

33' Чудесен удар Енер Валенсия. Голмайсторът на Еквадор намери пътя към вратата и стреля силно от над 20 метра, ала Андрийс Нопер се намеси и спаси сигурен гол.

42' На терена преобладават единоборствата, вместо красиви и голови ситуации.

45' Валенсия засече центриране от пряк свободен удар, но тя рикошира в гърба на Аке и излезе в корнер.

45' Отмениха гол на Еквадор в последната секунда на първата част. Страничният съдия вдигна флага за засада. Кайседо стреля, Еступинян отклони топката и я прати във вратата, ала техен съотборник в този момент бе зад защитата на "лалетата" и реферът правилно отмени попадението.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.

46' Една от звездите на Нидерландия - Мемфис Депай, се появи на терена. Футболистът на Барселона се появи в игра на мястото на Стивън Бергвайн.

49' Гол за Еквадор. Този път засада няма. Валенсия отново бележи! Дъмфрис сбърка при изнасянето на топката. Тя попадна у  Еступинян, който стреля силно. Нопер изби, но кълбото се озова във Валенсия, който от 3 метра вкара в празната врата.

58' Греда за Еквадор. Плата разтресе напречния стълб. Първо Валенсия стреля, но топката рикошира в тялото на нидерландски защитник, след което попадна у Плата, който без да бърза стреля. Ала остана на милиметри от ново попадение.

64' Нов пропуск за южноамериканците. Валенсия получи в наказателното поле. Веднага видя включилия се Естрада, ала ударът му бе слаб и по никакъв начин не затрудни Нопер.

88' Двата тима се спречкаха, след като играч на Еквадор падна на тревата, тъй като получи контузия.

90' Енер Валенсия е изнесен с носилка от терена.