Килиан Мбапе отбеляза два гола за победата на Пари Сен Жермен над Олимпик Лион с 4:1 като гост в среща от четвъртия кръг на френското футболно първенство. С тория си успех от четири мача Пари Сен Жермен излезе на второ място във временното класиране с 8 точки, докато съставът от Лион остава последен, 18-и само с 1 точка в актива си и без победа до момента в Лига 1.

Мбапе даде преднина на гостите още в четвъртата минута, когато бе точен за 1:0 след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Корентен Толисо. Ашраф Хакими покачи на 2:0 в 20-ата минута, а в 38-ата Марко Асенсио се разписа за 3:0. Пак Килиан Мбапе бе точен във втората минута на добавеното време на първата част и с 4:0 Пари Сен Жермен си осигури сериозен аванс преди почивката.

Раян Шерки за домакините и Мбапе и Витиня за парижани пропуснаха още възможности да се разпишат през първото полувреме.

В началото на втората част Усман Дембеле удари греда за Пари Сен Жермен.

Корентен Толисо намали за Олимпик Лион от дузпа в 74-ата минута на двубоя, но домакините не успяха да отбележат повече попадения, увеличавайки напрежението върху старши треньора Лоран Блан.