Лидерът във временното класиране във френската футболна Лига 1 Пари Сен Жермен завърши при равенство - 0:0 при гостуването си на Монако в двубой от 24-ия кръг. Тимът, воден от старши треньора удължи серията си без поражение на 19 мача и въпреки нулевото равенство остава начело в подреждането с 55 точки.

Монако, който все още няма победа като домакин от началото на годината, е трети с 42 точки в актива си и пропусна да изпревари втория Брест, който има 43 и една среща по-малко.

Гостите имаха превъзходство при владението на топката, но футболистите на Монако бяха по-близо от това да поведат през първото полувреме, а стражът Джанлуиджи Донарума трябваше да положи сериозни усилия, за да опази вратата на парижани. Попадение на Висам Бен Йедер в 25-ата минута за домакините бе отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР.

Футболистите на Пари Сен Жермен създадоха повече опасности през второто полувреме, въпреки че нападателят Килиан Мбапе бе заменен на почивката.

"Имаме шансове. Играхме по-добре през второто полувреме, владеехме повече топката, но равенството е някак логично", призна Луис Енрике пред Prime Video.

"Рано или късно ще трябва да свикнем да играем без Килиан. Трябва да взимам най-добрите за отбора решения", добави испанският наставник по повод смяната на Мбапе.

"Мисля, че направих добър мач. Тук не се играе лесно. Искахме да победим, но Монако е страхотен отбор. Направихме добър двубой, въпреки всичко. Отношението ни беше на ниво и сега сме готови за срещата с Реал Сосиедад", каза вратарят на Пари Сен Жермен Джанлуиджи Донарума.