Нападателят на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе заяви, че е опитал да помогне на отбора си колкото може, но това не е било достатъчно в реванша от полуфиналите в Шампионската лига по футбол срещу Борусия Дортмунд. Германският тим победи с 1:0 и в двата мача и се класира за финала на престижния турнир.
Мбапе, за когото се очаква да напусне Пари Сен Жермен през лятото и да премине в Реал Мадрид, пропусна две добри възможности във втория двубой в Париж.
"Опитах да помогна на тима възможно най-много, но не успях да направя достатъчно", каза френският национал, цитиран от агенция "Ройтерс".
"Аз съм човекът, който трябва да бележи голове и да бъде решаващ фактор. Когато нещата са добре, получавам цялото внимание, а когато не са, трябва да приема цялата сянка. Това не е проблем. Първият, който трябваше да вкара днес, бях аз. Това е животът и трябва да продължим - аз и отборът", коментира Килиан Мбапе.
"В решителните мачове от Шампионската лига, когато не си ефективен, е трудно да продължиш към следващия кръг. Още повече, когато говорим за финал. Със сигурност сме разочаровани, но както казах не всичко е толкова мрачно. Трябва да продължим да градим и да работим, защото съм сигурен, че ще стигнем там, където искаме", заяви още Мбапе.
"В Пари Сен Жермен винаги искаме да побеждаваме затова сега сме тъжни. Трябваше да вкараме гол. Имахме шансове", завърши французинът.
Снимка: БГНЕС








Космическият белег на близо 4 млрд. години: Учени изровиха най-стария кратер на Земята
От "Златната игла" до Кан: Пътят на Ивет Бианки в света на висшата мода
Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Хотелиери пищят: Толкова зле не е било досега
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар16:29 | 8 май 2024 г.
13:28 | 8 май 2024 г.
12:14 | 8 май 2024 г.
11:39 | 8 май 2024 г.
Напиши коментар