Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике подкрепи Усман Дембеле в борбата за най-престижното индивидуално отличие през годината - "Златната топка", след победата на тима му в Шампионската лига, предаде ДПА.
Дембеле не отбеляза гол при успеха над Интер Милано с 5:0, но направи две асистенции, както и отлично отиграване с пета в строежа на атаката на парижани за третото попадение.
Бившият нападател на Барселона вкара 33 гола във всички турнири през сезона, като 22 от тях са през календарната година, и помогна на ПСЖ да спечели требъл.
Луис Енрике извади Дембеле от групата през октомври за гостуването на Арсенал, а месец по-късно той бе изгонен с червен картон срещу Байерн Мюнхен, като след това направи страхотен сезон и е фаворит за "Златната топка" според букмейкърите.
"Искам да кажа, че всички говорят за "Златната топка", но аз бих я дал на Усман Дембеле", каза Енрике на пресконференцията си.
"Той лидер, той е смирен, той се връщаше назад и участваше в защита. Без капка съмнение мисля, че той заслужава това", каза испанецът.
"Не само заради головете, които вкара, но и заради пресата. Той направи страхотен сезон и бе изключителен в края му", добави треньорът.
Дембеле може да натрупа още точки в борбата за трофея при участието на ПСЖ в Световното клубно първенство в САЩ.







Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар