През последните няколко часа в центъра на вниманието е случаят "Донарума". Вратарят на ПСЖ не бе повикан за финала за Суперкупата на Европа срещу Тотнъм тази вечер. Извън динамиката на футболния пазар, която засяга вратаря на Италия, който е все по-близо до сбогуване, парижани ще се опитат да започнат новия сезон с още една усмивка след покоряването на требъла през 2024/25 г., последвано от загубата във финала на Световното клубно първенство срещу Челси.
Именно Тотнъм (победител в последната Лига Европа) ще предизвика Дембеле и съотборниците му за трофея: купа, която европейските шампиони никога не са печелили, след като преди 28 години записаха единственото си участие в битка за трофея. Участие завършило катастрофално с общото 2:9 срещу Ювентус.
Първото издание на Суперкупата на Европа с участието на ПСЖ на терена е през 1996 г. (играно между януари и февруари 1997 г.) с формулата на два мача - у дома и като гост. Парижани стигнаха до тази среща благодарение на успеха си в Купата на носителите на купи - състезание, което вече не съществува, но което гарантираше възможността да предизвикат победителя в Шампионската лига.
По-конкретно Ювентус, триумфирал в изданието 1995/96 г., което завърши с победа над Аякс с дузпи на финала, проведен на стадион "Олимпико" в Рим. Първият мач между двата отбора се играе на "Парк де Пренс" в Париж на 15 януари 1997 г.: въпреки многото положителни предпоставки, ПСЖ скоро се сблъсква с по-голямото качество и опит на Ювентус, абсолютен владетел на мач без история.
Още в четвъртата минута Юве открива чрез Порини, а след това идват два гола на Падовано и попадение на Ферара, с което първото полувреме приключи при категоричното 4:0 в полза на бианконерите. Дузпата отбелязана от Раи беше само замазване на очите за френските фенове, които бяха принудени да се примирят и с головете на Ломбардо и Аморузо за крайното 6:1.
Ответният мач, игран на 5 февруари на тогавашния стадион "Фаворита" в Палермо, нямаше почти никаква стойност: победа с 3:1 за Ювентус, която само попълни алманаха, предвид голямата преднина, получена в първия мач. Дел Пиеро отприщи резултата в 36-ата минута, а през второто полувреме дойде изравнителен гол от Раи: още една вкарана дузпа, която обаче не беше достатъчна, за да се избегне поредното поражение. Равенството се запази само шест минути, като Дел Пиеро удвои, за да върне "Старата госпожа" напред. През второто полувреме Виери оформи крайното 3:1.