ЦСКА 1948 разнищи Локомотив София с 6:0 като гост в първия мач от 22-ия кръг на efbet Лига, игран на Националния празник 3 март, и по този начин сложи край на серията си от 4 поредни визити без успех. По този начин тимът на Тодор Янчев постигна най-изразителната си победа в родния футболен елит изобщо.

Радослав Кирилов даде аванс на гостите още във 2-ата минута, когато направи добавка след удар с глава на Евгений Сердюк, след който топката рикошира в гредата. В 42-ата минута Парвиз Умарбаев се разписа след подаване на Кирилов, като след шута му, топката рикошира в Алан Диас и направи Александър Любенов безпомощен.

Шест минути след началото на второто полувреме Умарбаев центрира от корнер, като в наказателното поле Елитон надскочи Диас и с глава прати топката за трети път в мружата на Александър Любенов. Евгений Сердюк направи нещата за столичните „железничари“ още по-трагични в 69-ата минута, когато вкара след добавка, преди която Любенов спаси удар на Георги Русев. Шест минути по-късно украинецът вкара втория си гол в мача, след като засече пас по тревата на Русев отдясно. Шестият гол за тима на Тодор Янчев падна в 88-ата, когато Ивайло Чочев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Алан Диас срещу Георги Русев.

ЦСКА 1948 шокира Локомотив София още преди изтичането на 120 секунди. Във втората минута топката стигна до Марио Топузов на дясното крило и той центрира. Във вратарското поле Евгений Сердюк стреля с глава, но топката рикошира в десния страничен стълб. Тя обаче стигна до Радослав Кирилов, който бе на далечната греда и при добавката прати топката в мрежата.

В следващите минути хората на Станислав Генчев упражниха натиск по посока вратата на Даниел Наумов в търсене на изравнително попадение. Най-сериозните опасности пред вратата на ЦСКА 1948 идваха след статични положения.

В средата на първото полувреме шут от пряк свободен удар на Антонио Вутов бе спасен спокойно от Наумов. Постопенно ЦСКА 1948 изравни играта и така атаките бяха и към двете врати.

Така се стигна до 42-ата минута, когато защитата на Локо София забрави Марио Топузов и то проби по дясното крило. Последва опит за нещо между удар и центриране, при което топката стигна до Радослав Кирилов на далечната греда. Ъгълът към вратата бе затворен за Кирилов и затова той върна топката към Парвиз Умарбаев, който нахлуваше към наказателното поле. Халфът не се засуети и стреля от движение, като топката рикошира в крака на Алан Диас, ставайки безнадеждна за вратаря на домакините – Александър Любенов – 2:0 за гостите.

До края на първата част не се стигна до повече попадения и така ЦСКА 1948 се оттегли на почивка с 2 гола аванс.

След час игра Антонио Вутов получи шанс за изстрел и шутира, но Наумов бе нащрек и спаси.

Хората на тодор Янмев приспаха своя съперник и в 70-ата минута Ангел Лясков центрира отляво. На далечната греда Георги Русев стреля с глава, но Любенов спаси, а след това отрази и добавката на десетката на гостите. Топката стигна до Евгений Сердюк, който от метър-два прати топката в мрежата. Първоначално голът му не бе зачетен заради нарушение срещу Дейвид Малембана. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Волен Чинков промени решението си и посоци центъра – четвърти гол за ЦСКА 1948.

Този гол съвсем сломи хората на Станислав Генчев и в 75-ата минута те инкасираха нов гол. Ивайло Чочев пусна топката към дясното крило към Джонатан Перейра. Бразилецът намери Георги Русев в наказателното поле, където влезлият като резерва футболист пусна топката по земята към Евгений Сердюк, който бе оставен сам фронтално срещу вратата и вкара втория си гол в мача – 5:0.

Вдъхновеният Сердюк потърси хеттрик, но в 79-ата минута шутът му извън наказателното бе спасен от Любенов.

Три минути преди края на редовното време Алан Диас направи ужасяващо нарушение, влизайки отзад в краката на Георги Русев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който в 88-ата минута порази вратата на Локо София, вкарвайки 16-ия си гол от началото на сезона.

В следващия си мач хората на Тодор Янчев приемат ЦСКА в неделя (12 март), от 16:45 часа. Локомотив София, от своя страна, гостува във Варна на Спартак ден по-рано.

Локо Сф – ЦСКА 1948 0:6

0:1 Радослав Кирилов (2′), 0:2 Парвиз Умарбаев (42′), 0:3 Елитон (51′), 0:4 Евгений Сердюк (69′), 0:5 Евгений Сердюк (75′), 0:6 Ивайло Чочев (88′) д.

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров (54′ – 15. Лука Иванов), 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев (К), 33. Алан Диас, 39. Антонио Вутов, 5. Дейвид Малембана, 8. Мартин Райнов (46′ – 94. Юлиан Ненов), 13. Селсо Рапосо, 29. Станислав Костов (78′ – 70. Димо Бакалов), 11. Карлос Франса (80′ – 7. Александър Александров)

Резерви: 88. Жарко Истатков, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 94. Юлиан Ненов, 7. Александър Александров, 89. Матеус Дуарте, 18. Християн Чипев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Eлитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев (76′ – 28. Емил Ценов), 58. Октавио Мантека, 7. Марио Топузов (66′ – 10. Георги Русев), 25. Евгений Сердюк (81′ – 20. Ангел Бастунов), 99. Радослав Кирилов (76′ – 11. Бирсент Карагарен)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 20. Ангел Бастунов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 28. Емил Ценов, 24. Лазар Марин, 55. Светослав Диков, 87. Симеон Петров