ЦСКА 1948 стана последният полуфиналист за Купата на България, след като победи Арда като гост с 1:0. Редовното време завърши 0:0, а в 117-ата минута на мача Педриньо вкара единственото попадение от дузпа. Преди това Арда може да съжалява повече, че изпусна победата, тъй като създаде повече голови положения.

Педриньо от гостите създаде първото положение пред една от двете врати, но ударът му бе неточен.

В 18-ата минута Абубакар Тунгара от Арда продължи топката към Станислав Иванов, който изпусна точния момент да нанесе удар и стреля над вратата.

В 20-ата минута Светослав Ковачев получи топката отдясно, влезе в наказателното и стреля с левия крак покрай десния стълб на вратата на Даниел Наумов.

Радослав Цонев от домакините стреля силно от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря Наумов.

В 44-ата минута Деян Лозев центрира остро отдясно, таранът на Арда Преслав Боруков се размина с малко с топката, а Наумов успя да я избие на безопасно разстояние.

В 52-рата минута Преслав Боруков се откъсна сам срещу вратата на съперника, след като защитник на столичани изби топката от Тунгара, но тя стигна до нападателя. Наумов обаче излезе предвидливо и изби топката с крак. При последвалия корнер Умар Сако стреля с глава, като топката се удари в ръката на Сидклей. Съдията Валентин Железов веднага отсъди дузпа в полза на Арда, но след като прегледа отново ситуацията със системата за видео асистенция отмени решението си и играта продължи без нарушение.

Малко по-късно Светослав Ковачев отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но той премина над напречната греда.

В 86-ата минута Ради Кирилов от гостите пробва удар от воле, но бе много неточен. В ответната атака резервата на тима от Кърджали Ласана Н'Диайе се опита да вкара с много техничен удар, но топката попадна право в тялото на Наумов.

В последната минута Симеон Петров от "червените" свали центрирана топка към Лазар Марин, който стреля с глава, но вратарят Васил Симеонов показа отличен рефлекс и парира топката.

В продълженията и двата отбора бяха предпазливи и очевидно чакаха изпълнението на дузпи.

В средата на второто продължение обаче Симеон Петров се размина с едно центриране в наказателното на Арда, а след него Милен Желев от домакините си поведе топката с ръка. Съдията Железов не видя това, но ВАР съдиите го посъветваха да прегледа ситуацията и след като видя повторения, той отсъди дузпа.

Зад топката застана Педриньо, който стреля в левия ъгъл на вратата и въпреки че Васил Симеонов закачи топката тя влезе в мрежата за крайното 1:0.

Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен утре от 11:00 часа във футболната база Бояна. За тази фаза се класираха още Лудогорец, Черно море и Локомотив София.

Арда - ЦСКА 1948 0:1

Голмайстор: 0:1 Педриньо 117

Арда: Васил Симеонов, Деян Лозев (91 - Милен Стоев), Алекс Петков, Умар Сако, Милен Желев, Радослав Цонев, Илия Юруков (62 - Иван Коконов), Станислав Иванов (67 - Иван Тилев), Абубакар Тунгара (106 - Шаредин Бухолда), Светослав Ковачев, Преслав Боруков (82 - Ласана Н'Диайе)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Джонатан Перейра, Лазар Марин, Симеон Петров, Сидклей (67 - Ангел Лясков), Емил Ценов (105 - Октавио), Парвиз Умарбаев (87 - Ангел Бастунов), Радослав Кирилов (87 - Бирсент Карагарен), Марио Топузов (67 - Ивайло Чочев), Педриньо, Педриньо, Евгений Сердюк (67 - Светослав Диков)

Снимка: Lap.bg