Лидерът при реализаторите Ивайло Чочев вкара два гола за победа на ЦСКА 1948 с 3:1 срещу Септември в мач от 26-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "червените" се доближиха на пет точки от втория в класирането Лудогорец, който играе днес с Арда.

Септември създаде първото положение в мача в 12-ата минута, когато Мартин Петков получи извеждащо подаване и надбяга Елитон от ЦСКА 1948, но юношата на Левски стреля на сантиметри от страничната греда.

"Червените" пък отговориха с два гола от статични положения. В 38-та минута Ивайло Чочев откри резултата от пряксвободен удар и увеличи преднината си на върха в класирането при реализаторите. Само три минути по-късно Бирсент Карагарен засече с глава центриране от ъглов удар и покачи преднината на ЦСКА 1948.

Септември успя да върне един гол в последните секунди на първото полувреме, когато Педриньо игра с глава след центриране от ъглов удар и изпрати топката в мрежата на национала Даниел Наумов за автогол.

Надеждите на Септември за изравняване обаче бяха попарени още на старта на второто полувреме. В 52-та минута Ивайло Чочев получи топката пред наказателното поле и преодоля отново Шейтанов със силен шут, вкарвайки 19-ия си гол от началото на сезона. Той има седем повече от Дюкенс Назон от ЦСКА-София преди мача на "червените" срещу Левски в събота.

Септември загуби домакинството си с крайното 1:3 и остана 13-и място в класирането с 22 точки - с една пред Пирин и по две зад Берое и Ботев Враца.

Септември - ЦСКА 1948 1:3

Голмайстори: 0:1 Ивайло Чочев 38, 0:2 Бирсент Карагарен 41, 1:2 Педриньо 45, 1:3 Ивайло Чочев 52

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Атанас Кабов (86-Мартин Ачков), Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Мартин Петков (76-Валентин Йосков), Мартин Николов, Петър Чуич (55-Влатко Стояновски), Себастиан Якубяк (55-Димитър Костадинов), Симеон Александров (76-Мартин Стоянов) и Стефан Милич

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стийв Перейра, Симеон Петров, Елитон, Сидклей Перейра (56-Ангел Лясков), Ивайло Чочев (55-Емил Ценов), Георги Русев, Парвиз Умарбаев (65-Октавио), Бирсент Карагарен (65-Радослав Кирилов), Педриньо и Светослав Диков (88-Алекс Колев)

София, ст.: "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Стефан Милич, Асен Георгиев, Мартин Николов (Септември); Симеон Петров, Сидклей Перейра (ЦСКА 1948)

Снимка: Lap.bg