Оперативният директор на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов смята, че спадналото ниво на Лудогорец през този сезон е причината за големия шанс на ЦСКА да прекъсне 11-годишната доминация на разградчани в българското футболно първенство.
"Червените" от "Българска армия" имат аванс от точка на върха на класирането пред шампионите два кръга преди края на кампанията в Първа лига, а Младенов коментира очакванията си за предстоящия завършек на сезона за "О Жого".
"През този сезон Лудогорец не е толкова силен, нивото им падна малко. Мисля, че това до голяма степен е причината за класирането, а не толкова някакво значително израстване на ЦСКА. Битката е жестока, въпреки че Лудогорец има по-широк състав. Мачът на ЦСКА срещу нас ще бъде решаващ. Стадионът ще бъде пълен, но 90 процента от феновете на ЦСКА ще ги подкрепят. Може би 10 процента ще бъдат зад нас...Ситуацията е трудна. Има хора, които искат обединение между двата клуба, но ръководствата вървят в различни посоки", каза той, цитиран от португалското издание.
Именно ЦСКА 1948 свали Лудогорец от първото място след равенство 2:2 в Бистрица в предишния кръг, в който ЦСКА надделя над Локомотив Пловдив с 1:0 на "Българска армия".
Тимът на Младенов пък се бори за третото място и за директна квота за квалификациите на Лигата на конференциите с Левски, като има точка преднина пред "сините".
"Постигнахме страхотен резултат, но на върха нищо не е решено. Това не се е случвало от доста години, има неяснота за няколко позиции в класирането. Невъзможно е да се предвиди какво ще се случи в последните два кръга. Двата основни кандидати за титлата са във върхова форма, но ние също се справяме добре, има подем след пристигането на новия треньор (б.а. Атанас Рибарски). Ще бъде трудно за ЦСКА, въпреки че у домакин", допълва цитираният от БТА Младенов.
Той признава, че изпитва сериозни сантименти към ЦСКА и изтъква, че именно под негово ръководство "армейците" печелят последната си титла през 2008 година.
"Мачът ще бъде много специален за мен, прекарал съм по-голямата част от кариерата си като играч и като треньор в ЦСКА. Станах шампион през 2008 година, последната титла на клуба. И то с пълна доминация, с 24 победи и 6 равенства, което остава неподобрен рекорд в България", коментира Младенов.
"Последните 11 години преминаха под доминацията на Лудогорец, който чрез двамата си много богати братя (б.а. собствениците Кирил и Георги Домусчиеви) разбра какво е нужно, за да се изгради много силен отбор за кратко време. Те имат най-добрата инфраструктура в страната и са пример за отлична вътрешна структура в държава, в която организацията и парите винаги са недостатъчно", допълва той.
Снимка: Lap.bg








Държавният шампионат по карате киокушин за деца събра 179 състезатели във Велико Търново
4 години затвор получи синът на норвежката принцеса
Грешките в грима, които състаряват лицето ни
Кърлежов енцефалит: По-опасен от Лаймската болест, възможен е фатален изход
Паве от паркинг се заби в кола в София, щетите са за стотици евро
Рекет, проституция, просяци... Ще замлъкнат ли "Калашниците"?
Канадци превръщат модели на рама в ефективни хибриди
Японските тайни на шофиране ще ви помогнат да спестите гориво
Koenigsegg Jesko Absolut постави още два два рекорда за скорост
Как вдлъбнатото задно стъкло спасява шофьорите
Съдийските карти разкрити: Гейджи водеше срещу Топурия преди спирането на битката на UFC Freedom 250
Конър Макгрегър избухна след титлата на Джъстин Гейджи: Реакцията му стана хит
Илия Топурия напусна арената с помощта на екипа си след загубата от Джъстин Гейджи (СНИМКИ)
Гейджи победи Топурия и стана безспорен шампион в лека категория на UFC
Първата ваксина, създадена с изкуствен интелект, вече е факт
Гноен хидраденит - какви са новите възможности?
Денталното здраве от детството до зрелостта: Орално здраве в ранна детска възраст – как се формират навиците?
Кардионевроаблация – кога намира приложение?
Коментари
Напиши коментар11:46 | 2 юни 2023 г.
11:45 | 2 юни 2023 г.
Напиши коментар