ЦСКА 1948 излезе на първо място във временното класиране на efbet Лигата, след като се наложи над Пирин (Благоевград) с 3:0. Това бе втори успех за тима на Атанас Рибарски в първенството след победата над Левски на старта. Попаденията срещу "орлетата" вкараха Стоян Стоичков, Педриня от дузпа и Георги Русев в добавеното време на мача.

Треньорът Рибарски бе дал почивка на някои от основните си играчи, като на пейката за домакините останаха Георги Русев, Антонио Вутов и Емил Ценов, които бяха титуляри срещу "сините".

Първото положение в мача бе за домакините, но Видар Кяртансен с глава стреля покрай вратата. В деветата минута Стоян Стоичков получи топката отдясно, финтира съперник, влезе навътре и с левия крак стреля технично в десния ъгъл на вратаря Максим Ковальов - 1:0. Първият удар на Пирин бе дело на Борис Тютюков, като той бе спасен от Даниел Наумов.

В 19-ата минута съдията Иво Андреев отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за игра с ръка на Гезим Пепси. Зад топката застана Пердиньо, който вкара и срещу Левски, като бразилецът този път бе точен с отсечен удар в десния ъгъл на вратата - 2:0.

През втората част домакините намалиха темпото и дадоха почивка на някои от основните си футболисти. В 80-ата минута Симеон Алексендор от Пирин изпревари вратаря Наумов и подаде на Тютюков, който центрира към Даниил Кондраков, но последният пропусна отблизо.

Веднага след това Ерденис Гурища проби отдясно и подаде на Елитон, който засече топката във вратата на гостите, но след преглед на ВАР третото попадение на ЦСКА 1948 бе отменено.

В добавеното време на мача след изпълнение на корнер Георги Русев вкара третия гол за ЦСКА 1948 с глава.

Малко преди последния съдийски сигнал реферът Иво Андреев отсъди дузпа за Пирин за игра с ръка на Георги Русев, но след като прегледа отново ситуацията на видеоповторение отмени решението си.

На ЦСКА 1948 му предстои в сряда първи домакински мач от втория кръг на Лигата на конференциите срещу румънския ФКСБ.

Пирин остана на последно място в класирането, след като допусна втора загуба от началото на сезона.

ЦСКА 1948 - Пирин 3:0

Голмайстори: 1:0 Стоян Стоичков 9, 2:0 Педриньо 22-дузпа, 3:0 Георги Русев 90+1

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Елитон, Симеон Петров, Мики Орачев, Реян Даскалов (72 - Емил Ценов), Стоян Стоичков (72 - Антонио Вутов), Парвиз Умарбаев (58 - Талис), Бирсент Карагарен, Педриньо (80 - Радослав Кирилов), Видар Кяртенсон (58 - Георги Русев)

Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Александър Бучков, Владимир Медвед (63 - Симеон Александров), Христо Попадийн (63 - Аюб Абу), Мартин Бачев (), Гезим Пепси (80 - Велислав Минков), Дмитро Семенив, Даниил Кондраков, Иван Тасев (83 - Кристиян Бачев), Борис Тютюков