ЦСКА 1948 победи с минималното 1:0 у дома Ботев Пловдив в предпоследния мач от 13-ия кръг от Първа лига.

В петата минута Ерденис Гурища центрира и Ивайло Чочев стреля с глава, но удари дясната греда на вратата, пазена от Даниел Кайзер.

Малко повече от четвърт час по-късно Антонио Вутов се пребори с Антонио Перера и стреля от над 20 метра по земя, но топката излезе в аут.

Пловдивчани опитаха да отговорят с шут на Антоан Бароан, но националът Даниел Наумов се намеси решително.

Постепенно Ботев изнесе играта в предни позиции и в 35-ата минута кълбото достигна до Фаустас Степонавичус, но той стреля неточно.

В добавеното време на първата част Бирсент Карагарен центрира към Чочев, който отправи неточен удар към вратата на гостите.

Веднага след почивката домакините опитаха да наложат натиск и в 55-ата минута Ивайло Чочев с левия крак засече центриране на Симеон Петров, но изпрати кълбото над вратата.

Малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време резервата Видар Кяртансон се измъкна и изпрати топката във вратата на Ботев, но попадението не беше зачетено заради засада.

В 83-ата минута Ивайло Чочев отново беше близо до това да се разпише във вратата на пловдивчани. Три минути по-късно Георги Русев центрира от фаул и Чочев с глава реализира победния гол в полза на "червените".

ЦСКА 1948 заема шесто място в класирането, докато Ботев Пловдив е на 12-то място, след като допусна трето поражение в последните си четири двубоя.

ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив  1:0
1:0 Ивайло Чочев 86

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Емил Ценов (80-Парвиз Умабраев), Ерденис Гурища, Педриньо (79-Радослав Кирилов), Ивайло Чочев, Симеон Петров, Симеон Василев, Антонио Вутов (69-Стоян Стоичков), Бирсент Карагарен (69-Видар Кяртансон), Георги Русев (90-Емил Виячки), Елитон

Ботев: Даниел Кайзер, Йонас Тамм, Константинос Балоянис, Фаустас Степонавичус (46-Янис Карабельов), Джеймс Ето'о (89-Рой Херман), Самюел Акере (73-Емануел Уме), Антоан Конте, Антонио Перера (89-Мартин Секулич), Точукву Ннади (73-Лъчезар Балтанов), Реда Рабей, Антоан Бароан