Крумовград сътвори поредната сензация в Първа лига. Хората на Станислав Генчев сразиха с 3:0 ЦСКА 1948, нанасяйки дебютно поражение на „червените“ на стадиона в Бистрица.

Така новакът в родния елит постигна дубъл срещу считания за фаворит отбор, след като по-рано през сезона спечели с 1:0 и на базата в Коматево, където домакинства.

Успехът за гостите изковаха Серкан Юсеин, който откри резултата в 27-ата минута, Александър Колев удвои в 48-ата минута, а крайното 0:3 фиксира Октай Юсеин в 4-ата минута на добавеното време.

В интерес на истината Крумовград можеше да спечели и доста по-категорично, но футболистите на дебютанта в елита профукаха чудесни положения.

Така ЦСКА 1948 остана на 6-ата позиция след издънката с актив от 32 точки. Крумовград ще зимува на 10-ото място с 24 точки.