Единият от двамата голмайстори на Първа лига през есента – Мамаду Диало (11 попадения) може да остане на пейката за ЦСКА 1948 при старта на пролетния дял, пише „Тема Спорт“. Днес столичани, които зимуваха втори, гостуват на Монтана. Двубоят на стадион „Огоста“ започва в 15:15 часа.

Старши треньорът на тима от Бистрица Иван Стоянов е изправен пред сериозна дилема – да пусне Диало сред 11-те или Атанас Илиев да поведе атаката.

Както е известно, по време на лагера в Турция, Диало атакува ръководството на ЦСКА 1948. „Атмосферата и единността на футболистите са добри, но определени решения на администрацията тровят отбора“, заяви тогава нападателят от Мавритания. Така и не стана ясно какво точно визира стрелецът – дали дългият работен ден, който имат играчите от ЦСКА 1948, или нещо друго. Но след това му изказване, нападателят е имал разговор с ръководни фактори в клуба. Oт Бистрица демонстрираха вече, че няма да се церемонят дори със звездите си, пращайки Талис задълго във фризера след отказа му да преподпише.

Отделно, през паузата за Диало е постъпила оферта от африканския гранд Ал Ахли Кайро, която е била отхвърлена, заради ниската и стойност. Желанието на футболиста е било да осъществи изходящ трансфер, но такъв очевидно няма да има.

По време на зимната подготовка ЦСКА 1948 изигра цели 8 контроли. Диало започна като титуляр в 4 от тях. Интересното е, че след въпросното интервю столичани имаха 4 спаринга, като в три от тях Мамаду остана резерва. Бе сред 11-те само срещу Борац Баня Лука, като вкара гола за 1:1. На 22 и 26 януари със словашките Спартак Търнава и Слован Братислава, както и на 1 февруари с корейския Гангуон, атаката бе водена от Атанас Илиев.

Какво ще се случи днес, предстои да разберем, но със сигурност дилемата пред Иван Стоянов е на лице…

Снимка: БГНЕС