ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) не успяха да си отбележат голове в среща от 25-ия кръг на футболната Първа лига, като това нулево равенство не устройва нито един от двата отбора. Домакините излизат временно на 2-о място с 47 точки, колкото има и Лудогорец, но можеха да вземат и по-сериозен аванс. Ботев (Пловдив) пък остана на 11-о място и се движи на 2 точки от Арда (Кърджали), който е 8-и.
Два отменени гола белязаха мача - по един в двете посоки, като съдиите и в двата случая бяха прави в решенията си.
Домакините започнаха по-активно и още в 7-ата минута можеха да открият резултата, но Хосе Карлос Мартинес не успя за накаже грешка на вратаря на Ботев (Пловдив) Даниел Наумов. Постепенно играта се успокои, двата отбора се оплетоха в битка в средата на терена. В последната минута на първата част дойде ред и на "канарчетата" да застрашат другата врата. Петър Маринов обаче се справи с изстрела на Тодор Неделев.
Ниското темпо се запази и в началото на второто полувреме, но в 58-ата минута ЦСКА 1948 са размина с гол. Фредерик Масиел проби и стреля, вратарят Наумов отби, а Брайън Собреро не успя да нанесе точен добавящ удар. В 65-ата минута пък беше отменено попадение на домакините, след като се оказа, че голмайсторът Мамаду Диало е бил в засада.
В 78-ата минута беше отменен гол и за Ботев (Пловдив), реализиран от Франклин Маскоте. Първоначално съдията Гребенчарски зачете гола, но след преглед със системата ВАР го отмени, като на монитора видя нарушение на Карлос Алгара срещу Мамаду Диало в началото на атаката. Минути по-рано Самуел Калу пропусна от границата на малкото поле да даде аванс на своите.
Резервата Атанас Илиев веднага даде импулс в атаката на ЦСКА 1948, като в 81-ата минута принуди Даниел Наумов да спасява акробатично, а след това негова свалена топка предизвика меле, но нямаше кой да вкара.
Три минути преди края на срещата вратарят Наумов отново спаси гостите от Пловдив, този път спасявайки изстрел на Мамаду Диало с глава и така срещата завърши 0:0.
ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 0:0
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Драган Гривич, Егор Пархоменко, Лаша Двали, Фредерик Масиел (74 - Жан Ака), Флориан Кребс (53 - Борислав Цонев), Огнен Гашевич, Йоан Манян, Хосе Карлос Мартинес (80 - Марто Бойчев), Брайън Собреро (74 - Атанас Илиев), Мамаду Диало
Ботев (Пловдив): Даниел Наумов, Никола Солдо, Емерсон Родригес, Николай Минков, Антоан Конте, Брайън-Антъни Хайн (65 - Закария Тиндано), Карлос Алгара, Тодор Неделев, Самуил Цонов (46 - Фланклин Маскоте), Едсон да Силва (84 - Енрике Жоку), Педро Игор (65 - Саломон Калу)
Снимка: БГНЕС







В парламента гледат закона за образованието
Левски излиза на "Герена" за победа срещу Борац
Семейна Skoda унижи Ferrari и Lamborghini на пистата
Пълна лудост: Количка Hot Wheels навъртя 49 000 км
"Убиецът на Tesla" започна да се разпада
Скъпите ремонти в електромобилите не се дължат на батерията
Том Аспинал е готов за завръщане: Чакаме UFC да ни даде дата
UFC пусна официалния плакат за Анкалаев – Раунтри
Четири медала за България на турнир по джудо в Турция
КЗД: Коригиращите корсети за деца със сколиоза да се заплащат от НЗОК
Третичен сифилис - кои органи засяга?
Множество ужилвания от пчели и оси – как отровата уврежда органите без алергия?
Зъбният камък: тихият разрушител на здравите зъби
Коментари
Напиши коментар20:40 | 8 мар 2026 г.
19:34 | 8 мар 2026 г.
17:55 | 8 мар 2026 г.
Напиши коментар