Европейската футболна централа УЕФА се надява, че феърплеят ще надделее в последния кръг от група Е на Евро 2024 в сряда при безпрецедентната ситуация, в която и четирите отбора имат по три точки.
Румъния е начело с голова разлика 3:2, следват Белгия (2:1), Словакия (2:2) и Украйна (2:4). Равенство между Румъния и Словакия в двубоя помежду им би пратило и двата отбора на осминафиналите, независимо от изхода от срещата на Белгия срещу Украйна.
В УЕФА се надяват да няма повторение на прословутия мач от Световното първенство през 1982 г. между ФРГ и Австрия, където двата отбора на практика спряха да играят, след като германците поведоха с 1:0. Този резултат класира и двата отбора за сметка на Алжир, който бе изиграл последния си мач по-рано.
За да се избегнат подобни сценарии, финалните мачове от групите на големи турнири в днешно време се играят по едно и също време.
Но форматът на Евро 2024, в който четирите най-добри трети в групите се присъединяват към първите два от шестте групи на осминафиналите, заедно с класирането в група Е, води до притеснения.
Равенството между Румъния и Словакия би донесло и на двата отбора по четири точки, което е повече от завършилите на трето място от групи А (Унгария - 3) и В (Хърватия - 2).
Те ще завършат втори и трети, ако завършат наравно, а на Белгия - Украйна има победител. Две равенства също ще класират Румъния и Словакия, защото Украйна ще остане последна по голова разлика в този случай.
Това означава, че само Украйна е в ситуация, в която трябва да спечели задължително, за да продължи напред без помощта на други.







Парламентът е във ваканция, но партиите продължават с нападките за Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Обедна прогноза
Преизбраха Стефан Арсов за заместник-председател на младежка структура на ЕНП
Защо заешкото месо става хит на българската трапеза?
Левски продаде 9000 билета за домакинството срещу Кайрат
Ферибот се запали в Индонезия, загиналите са петима ВИДЕО
133 руски дрона бяха изстреляни срещу Украйна, 109 са свалени
Пиян и почти сляп шофьор измина 250 км през нощта
Tesla първа достигна 10 милиона електромобила
Калпав софтуер: 24 000 автомобила на Toyota сами си сменят предавките
Toyota пусна най-скъпата Corolla в историята
Българските свободняци останаха без битки за медалите на световното за кадети
Новото предаване „Boec.bg“ стартира с откровен разговор с Теодора Кирилова
Ислам Махачев: Ще приключа Иън Мачадо Гари до третия рунд
Дейна Уайт засипа Урош Медич с похвали след нокаута в Белград
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Коментари
Напиши коментар02:48 | 26 юни 2024 г.
Напиши коментар