Треньорът на Сърбия Драган Стойкович заяви, че неговият отбор е заслужавал повече от поражението с 1:0 от Англия, с което започна кампанията за Евро 2024. Англия е сочена за един от фаворитите на турнира и започна доминиращо в Гелзенкирхен, като Джуд Белингам вкара единствения гол след 13 минути.

Но Сърбия отговори силно през второто полувреме и Джордан Пикфорд беше принуден да спаси късен гол, за да откаже Душан Влахович.

"За да се защитават англичаните, съм много горд с начина, по който играчите реагираха", каза Стойкович.

"Не заслужавахме да бъдем победени, но това е, което е. Продължаваме напред“, продължи той.

Стойкович направи няколко смели решения, тъй като капитанът Душан Тадич беше оставен на пейката, а след това замени най-добрия голмайстор на Сърбия за всички времена Александър Митрович, когато преследваше изравняване.

"Успяхме да стигнем до там, докъдето искахме да стигнем, до още няколко шанса", добави Стойкович в защита на решенията си.

Следващият мач на Сърбия е срещу Словения в Мюнхен, преди да се изправи срещу Дания в последния си мач в група С.