Капитанът на националния отбор по футбол на Нидерландия Върджил Ван Дайк предупреди, че тимът трябва да покаже значително подобрение в играта си или е изправен пред отпадане от Европейското първенство в Германия и предположи, че играчите може да са надценили собствените си качества.
"Лалетата" бяха силно критикувани, след като загубиха с 2:3 от Австрия в Берлин във вторник, което ги остави трети в тяхната група. Но те се класираха за осминафиналите като едни от най-добрите завършили на трето място.
"Мога да разбера напълно критиките. Не съм глупав, знам също, че мога да се справя по-добре и че трябва да бъда по-добър и това е, върху което работя. Не изиграх най-добрия си мач срещу Австрия. Това наистина ми влияе. Нещата като цяло могат и трябва да са по-добри, но гледам на първо място себе си. Можех да допринеса много повече за тима", каза Ван Дайк на пресконференция.
Отборът получи почивка в четвъртък, но поднови тренировки днес, за да се подготви за следващия мач срещу Румъния в Мюнхен във вторник.
"Може би се надценяваме. Много може да се каже и много анализи трябваше да направим. Нещата се объркаха напълно срещу Австрия. Беше много лошо. Говорихме за много аспекти в играта и сега трябва да покажем подобрение", допълни капитанът на тима.
"Не тактиката беше това, което обърка нещата. Основно беше волята за победа, да спечелим тази втора топка. Не е нужно да говорим за това с треньорите, играчите трябва да го направят помежду си. Така че си поговорихме за това . . . и с тежки думи", коментира още той.
Но Ван Дайк е на мнение, че няма място за паника след едно лошо представяне.
"Това беше по-скоро като събуждане, но ако продължим по същия начин, нямаме повече работа тук. Това трябва да се промени бързо, в противен случай ще си седим вкъщи и ще анализираме какво може да е било. Не искаме това", заяви националът.
Отборът на Нидерландия можеше да се падне с Англия на осминафиналите, ако резултатите от последния ден от мачовете от групите в сряда бяха други, но вместо това им предстои сблъсък с Румъния.
Ван Дайк каза, че няма да има подценяване на следващия им съперник.
"Ние сме скромни и не гледаме по-далеч от предстоящата среща. Няма да подценяваме никого, трябва да сме напълно фокусирани върху предстоящия двубой във вторник", завърши той.







Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар08:25 | 29 юни 2024 г.
23:18 | 28 юни 2024 г.
19:15 | 28 юни 2024 г.
15:54 | 28 юни 2024 г.
Напиши коментар