Кристъл Палас - Арсенал, мач от 9-я кръг на английската Висша Лига. Стадион "Селхърст Парк", начало 14.45 часа.
Групата на Арсенал:
Вратари: Шчесни, Фабиански,
Защитници: Гибс, Монреал, Дженкинсън, Мертезакер, Косиелни, Саня, Вермаелен
Полузащитници: Фламини, Уилшър, Рамзи, Йозил, Касорла, Артета, Росицки, Фримпонг
Нападатели: Жиру, Гнабри, Акпом, Мияичи
Контузени: Подолски, Диаби, Окслейд-Чембърлейн, Саного, Уолкът
ПРОГНОЗА: Арсенал гостува на закъсалия Кристъл Палас в първия мач от 9-я кръг на Висшата Лига. Това е лондонско дерби, макар дерби да е доста силна дума за този сблъсък. Един срещу друг играят първият срещу предпоследният в класирането.
Арсенал е лидер с 19 точки, докато Палас е на 19-то място в класирането със само три точки. В последните си пет мача тимът записа 5 загуби и това доведе до уволнението на Йън Холоуей. С това приключи 11-месечния престой на ексцентричния мениджър начело на тима. Преди назначаването на постоянен мениджър, "Орлите" ще бъдат водени от досегашния помощник Кийт Милън.
Смяната на мениджъри в изпаднали в криза отбори обикновено дава тласък в началото, но сякаш класата между двата тима е прекалено голяма, за да бъде наваксана.
Арсенал наистина допусна неприятна загуба от Борусия Дортмунд през седмицата в Шампионската Лига, но това бе по-скоро извънреден случай. Във въпросния двубой "Артилеристите" доминираха над европейския вицешампион и бяха наказани от единствената атака на Дортмунд през второто полувреме. Сега те са пределно амбицирани да се върнат на пътя на победата и срещу Палас изглежда удобна възможност.
Статистиката от директните мачове твърдо е в полза на Арсенал, макар двата тима да са играли за последно през сезон 2004-2005. Тогава Палас измъкна равенство като домакин. Последната победа обаче е през далечната 1979-та година.
Сегашната форма обаче също е в полза на Арсенал. "Артилеристите" са вкарали 18 гола срещу само 6 за Палас. Дори само Аарън Рамзи е вкарал повече голове във всички турнири (9), отколкото Палас общо (7).
Тимът на Арсен Венгер има забележителна форма като гост, но от друга страна няма чиста мрежа при визитите си този сезон. В атака обаче Арсенал е в серия от 13 поредни мача в първенството, в които бележи. Така по всичко изглежда, че предстои мач с много голове.
Резултат: 1:3







Жълт код за опасни горещини в цялата страна на 12 август
Двама младежи отиват на съд за побой над непалци в Пловдив
Навръх годишнината от смъртта на баба Ванга: Какво предсказа пророчицата за 2026 г.
Пламна къща в Мъглиж, хеликоптер гаси пожар между Виноградец и Карабунар
Рано или късно ще кажете за Петрохан: Слави с поредна атака към Демерджиев
Познати на младежите, убили Георги в Пловдив, са арестувани за побой над непалци
Най-малката дъщеря на Брус Уилис и Деми Мур се омъжи
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Дехидратация в детска възраст – една от най-големите опасности в летните месеци
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Коментари
Напиши коментар15:40 | 26 окт 2013 г.
15:32 | 26 окт 2013 г.
14:26 | 26 окт 2013 г.
13:27 | 26 окт 2013 г.
11:43 | 26 окт 2013 г.
11:13 | 26 окт 2013 г.
09:48 | 26 окт 2013 г.
09:06 | 26 окт 2013 г.
00:56 | 26 окт 2013 г.
23:07 | 25 окт 2013 г.
Напиши коментар