Един от най-добрите уругвайски футболисти Диего Форлан отрече да е укривал данъци, криейки пари в сметки в Швейцария чрез британската банка HSBC.
Името на Форлан се появи в списък, включващ холивудски знаменитости, рок звезди, кралски особи и други влиятелни личности, които са се възползвали от услугите на банката, за да избегнат допълнително финансово облагане.
Схемата беше разкрита от Международния консорциум на разследващите журналисти. Според тях Форлан е станал клиент на банката през 2006 година, когато все още играеше за испанския Виляреал, като е имал два клиентски акаунта с 1,4 милиона долара в тях.
"Искам да изясня нещо и то е, че финансите ми винаги са били в ред и според правилата на страната, в която съм работел в този момент", написа уругваецът в личния си сайт.
Според бившия играч на Манчестър Юнайтед, Атлетико Мадрид и Интер името му е в списъка единствено, за да се предизвика сензация. Освен него, публикуваният лист с хора с банкови акаунти в Швейцария съдържа имената на още 60 знаменитости.








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар