Голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович наниза хетррик при успеха с 4:1 над Сент Етиен в снощния 1/2-финален мач от турнира за Купата на Франция и така класира тима си за финалната среща.

По този начин парижани ще спорят за трофея срещу изненадващия финалист Оксер, който детронира носителя на трофея от миналия сезон Гинган.

Доминацията на парижани бе от самото начало на мача и в 21-ата минута Ибрахимович се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Клерк срещу Лавеци в наказателното поле.

Хамума обаче изравни след хубав гол с глава само четири минути по-късно.

В 60-ата минута обаче Лавеци даде аванс на тима си, а Ибрахимович вкара две попадения съответно в 81-ата и 90-ата минути и така оформи своя хеттрик.

При втория си гол той бе изведен сам срещу вратаря, след което с прекрасен финт го размина и вкара в опразнената врата, а при третото попадение на шведа с нисък удар около границата на наказателното поле прати топката в близкия ъгъл.