Холандия за пореден път стана за смях, след като загуби визитата си на Турция с класически резултат.

Турците стигнаха до категоричен успех с 3:0 на стадион "Коня Бюукшехир" в едноименния град и така съживиха надеждите си за класиране на бараж.

След тази среща Турция излезе трета в класирането с актив от 12 точки, докато "Лалетата" пропаднаха до четвъртата позиция с 10 точки и са пред угрозата да пропуснат Евро 2016.

В този мач гостите бяха без контузения си капитан Ариен Робен и наказания Бруно Мартинс Инди.

Мачът започна отлично за домакините и в 8-ата минута Арда изведе отлично Озакюп сам срещу вратаря и последният с красив прехвърлящ удар матира Килесен и откри резултата.

Малко след това Нарсинг пропиля отлична възможност сам срещу вратаря.

Самият Туран вкара второто попадение в 26-ата минута. Със страхотен удар в близкия ъгъл от няколко метра халфът на Барселона препарира стража на холандците, който можеше да се намеси доста по-добре.

Бурак оформи крайния резултат в 85-ата минута, след като се завъртя елегантно и от малкото наказателно поле реализира. 

Това е втора поредна загуба за Дани Блинд начело на Холандия.