Албания постигна историческо първо класиране за голям футболен форум, след като спечели визи за европейското първенство догодина.

В решителния мач албанците спечелиха с 3:0 гостуването си на Армения и така заеха второто място в група I с 14 точки, като изпревариха датчаните, които останаха с 12.

Отборът на Джани де Биази спечели 4 от своите 8 мача и загуби само два, постигайки най-големия успех в историята си.

Двубоят в Ереван се разви отлично за гостите, които поведоха с 2:0 до средата на първото полувреме. Домакините пропуснаха чиста ситуация в първите минути, като Газарян не намери празната врата и гостите вкараха. В 9-ата минута вратарят Каспаров не успя да избие добре една топка, която остана в наказателното поле, а в опита си да изчисти, Ховханисян я прати в мрежата на своя тим.

В 25-ата минута Берат Джимсити реализира след статично положение, за да успокои своите. В 76-ата минута Армандо Садику вкара и третия гол за своя тим, за да оформи победата.