Аржентина отново се изложи и във втория си мач от световните квалификации. Този път "Гаучосите" врътнаха 0:0 при визитата си на Парагвай в Асунсион.

Доста интересно е да се отбележи, че се получи доста отворен мач и имаше положения пред двете врати и то не малко, като на практика е изненадващо, че нито един от отборите не успя да се разпише.

Гостите бяха без голямата си звезда Лео Меси, който е контузен, а неговото отсъствие от терена си пролича за пореден път.

В 21-ата минута Тевес имаше страхотен шанс да вкара, но не успя да засече топката от близка дистанция след прекрасно центриране на Ди Мария.

В 33-ата минута пък Отаменди направи груба грешка и Ласкано излезе сам срещу вратаря, но така и не успя да го преодолее.

И Бариос имаше добър шанс за домакините пет минути преди почивката, но от добра позиция стреля в аут.

Лавеци също имаше шанс, но неговият удар бе избит от вратаря на домакините.

След почивката темпото продължи да бъде високо и в 54-ата минута Ди Мария отправи истински снаряд, който профуча покрай гредата.

В 70-ата минута крилото на ПСЖ премина на парад през защитата на противника, но ударът му бе разочароващ.

До края продълженията продължиха да валят едно след друго, но в крайна сметка голове нямаше.