Четирикратният европейски клубен шампион Аякс продължава силното си представяне през този сезон в Ередивизи.

В мач от 11-ия кръг на холандското първенство колосът от Амстердам удари гостуващия Рода Керкраде с категоричното 6:0. По двата гола вкараха Виктор Фишер, Аркадиуш Милик и Дави Клаасен.

Аякс си осигури победата на стадион "Амстердам Арена" още към средата на първото полувреме, когато имаше комфортен аванс в резултата от цели три гола.

Виктор Фишер даде начало на головата фиеста в четвъртата минута, а още при следващата атака на домакините Милик удвои. В 26-ата минута и Клаасен записа името си сред голмайсторите.

"Тримата тенори" на Аякс в този мач се разписаха в същата последователност и след почивката, съответно в 59-ата, 73-ата и 87-ата минута.

Така славният клуб от Амстердам  е на върха на класирането с 28 точки, записвайки девета победа през кампанията. Следват Фейенорд с 25 точки и мач по-малко, ПСВ Айндховен и Хераклес с по 24 пункта.