Италия и Испания завършиха 1:1 в приятелска среща, играна на стадион “Фриули” в Удинезе. Последният мач между двата отбора завърши с катастрофалното 0:4 за “Скуадрата” по време на Европейското първенство преди 4 години.

Тази вечер обаче двата отбора изиграха равностоен мач, като стражът на испанците Давид Де Хеа спаси няколко много опасни положения и в крайна сметка запази равенството. Иначе резервата Лоренцо Инсинье даде аванс на “Скуадрата” след час игра, а само три минути по-късно Ариц Адурис реализира първото си попадение с екипа на “Ла Фурия” .

През първото полувреме играта беше равностойна, като испанците държаха с една идея повече топката, но домакините имаха първите положения в мача. Гранциано Пеле не успя да засече хубаво центриране на Кандрева още в 7-та минута, а след това и крилото на Лацио пропусна изгодна възможност.

“Ла Фурия” отговори с опит на Мората и пропуск на Адурис, който се размина на сантиметри с топката пред опразнената врата. Давид Де Хеа пък спаси удари на Пеле и Едер в края на първата част.

През второто полувреме картината на “Фриули” не се промени. Испанците държаха повече топката, но “Скуадрата” можеше да открие резултата. В 59-та минута Де Хеа спаси нов опасен удар, този път на Лоренцо Инсинье.

Италия все пак вкара в 67-та минута. При поредната бърза контраатака Флоренци намери Джакерини, който пък навлезе в наказателното поле и намери Инсинье. Нападателят на Наполи бе непокрит и с хубав удар направи 1:0. По този начин “Ла Фурия” допусна първото си попадение след 692 минути игра.

Само три минути по-късно Испания изравни. Фабрегас центрира в наказателното поле, а ударът на Мората бе избит от Буфон. Топката обаче попадна право в Адурис, който без много забавяне стреля и вкара първият си гол за Испания - 1:1.

Добрите изяви на Де Хеа продължиха и в 77-та минута вратарят на Манчестър Юнайтед обезкуражи отново Инсинье. Бързакът стреля след хубаво подаване на Бернардески и когато всички очакваха втори гол за Италия, Де Хеа имаше други планове.

В 86-та минута Мората беше близо до второ попадение за Испания, когато се размина на сантиметри от остро центриране в наказателното поле на домакините.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EW2mNXZ_j1M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Италия - Испания 1:1

1:0 Лоренцо Инсинье 67'

1:1 Ариц Адурис 70'

Италия: Буфон, Астори, Бонучи, Дармиан, Флоренци (89 - Де Силвестри), Джакерини (79 - Антонели), Пароло (89 - Жоржиньо), Мота,  Едер (51 - Инсинье), Кандрева (60 - Бернардески), Пеле (60 - Дзадза)

Испания: Де Хеа, Хуанфран (79 - Алба), Пике, Рамос (46 - Начо), Аспиликуета, Мата (46 - Коке), Тиаго (61 - Иско), Сан Хосе, Фабрегас, Мората (86 - Алкасер), Адурис (71 - Силва)