Франция постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Холандия на "Амстердам Арена" в среща от Група "А" на световните квалификации.

Гостуващият тим така продължава да има положителна, макар и леко, статистика в мачовете срещу "лалетата".

Единственото попадение в срещата бе дело на Погба, който реализира в 30-ата минута.

Това е втори пореден успех за французите на холандска земя, след като преди броени месеци те надвиха домакините и в паметен мач, в чест на Йохан Кройф.

Французите имат 7 точки и са лидери в групата след успеха.

Срещата започна с добро темпо и гостуващият тим първи стигна до добра възможност малко след началото.

След центриране от корнер Варан засече топката с глава, но тя мина встрани вратата.

В 13-ата минута пък Стекеленбург трябваше да спасява мощен удар на Гамейро, а това стана при поредната опасна атака на гостуващият тим, който започна мача по-силно.

В 17-ата минута се наложи принудителна смяна в лагера на домакините и Промес бе заменен от Депай, а постепенно холандците поеха контрола.

В 24-ата минута Варан успя да отклони една много опасна топка и на практика спаси своя тим, но в 30-ата минута гостите откриха.

Погба отправи страхотен удар от далечна дистанция и матира стража на Холандия, вкарвайки седмото си попадение за своята родинa, a самият гол бе истински шедьовър.

До почивката нямаше повече кой знае колко интересни ситуации и резултатът остана непроменен.

Малко след подновяването на играта Янсен отправи силен удар от няколко метра, но топката намери външната част на мрежата.

В 56-ата минута Гамейро можеше да сложи край на спора, но ударът му бе по страхотен начин блокиран от Стекеленбург, който успя да спаси вратата си.

Няколко минути след това и холандците създадоха опасна атака, която обаче завърши с неточен удар на Депай, който премина над пределите на вратата.

В 66-ата минута пък Стекеленбург направи изумително спасяване след удар с глава на Погба и на практика спаси втори гол от страна на халфа, на противника.

През следващите минути темпото на игра поспадна, а до края на мача опасностите станаха все по-голяма рядкост. Малко преди края Лорис спаси французите от изравнителен гол, след като се намеси решително след удар на Депай.

ХОЛАНДИЯ - ФРАНЦИЯ0:1
0:1 Погба 30

Холандия: Стекеленбург, Брума, Ван Дайк, Карсдорп, Вайналдум (62 - Дост), Стротман, Блинд, Пропер, Клаасен, Промес (16 - Депай), Янсен

Франция: Лорис, Кошчелни, Сидибе, Курзава, Варан, Матюиди, Пайе (67 - Марсиал), Сисоко, Погба, Гамейро (80 - Жиняк), Гризман