Сент Етиен спечели горещото дерби на Рона, след като победи с 2:0 Олимпик Лион на своя „Стад Жофроа Гишар”. Успехът бе трети поред за Зелените, докато техният местен съперник загуби за 4-и път в 5 срещи.

Головете паднаха рано в двубоя, който отново бе силно емоционален и приключи с 3 червени картона, след като се стигна до сериозно сдърпване между играчите.

Кевин Моне-Паке откри още в 9-ата минута, възползвайки се от грешка на защитата и стреляйки през краката на вратаря.

В средата на първата част Ромен Амума удвои, възползвайки се от добра изява на Сьодерлунд. Това се оказа и решаващо, защото след това усилията на гостите не им донесоха успех.

В края напрежението си каза думата, като се стигна до размяна на удари. В резултат Гезал и Толисо от Лион, както и Лемоан от домакините бяха изгонени, но победата остана за Сент Етиен.

С успеха Зелените събраха 36 точки и са на 5-о място, само на едно от Лион. И двата отбора обаче са твърде далеч от водещите тимове, но битката за четвъртото място се очертава да бъде сериозна.