Белгия победи Чехия с 2:1 в контролна среща, играна на стадион “Крал Бодуин” в Брюксел. “Червените дяволи” доказаха статута си на един от най-добрите отбори в света и с много красив футбол и хващащи окото атаки зарадваха феновете си.

Чехите обаче също показаха, че градят силен отбор и освен един гол имаха още няколко положения, включително две греди. В крайна сметка Миши Батшуай и Маруан Фелайни вкараха за домакините, докато Михаел Кръменчик бе изравнил за гостите.

Белгийците бяха много по-добрият отбор на терена, а превъзходството по отношение на ударите към вратата беше смазващо. Въпреки това многото пропуски на домакините оставиха шансове на Чехия.

Голеадата към вратата на гостите започна още в 9-та минута, когато Томаш Важцлик отрази хубав удар на Ромелу Лукаку с глава. Малко след това голмайсторът на Евертън удари гредата след нов изстрел с глава. Миг по-късно и Ян Фертонген профука прекрасна възможност.

Така се стигна до 25-та минута, когато Лукаку изведе Миши Батшуай на стрелкова позиция и нападателят на Челси направи 1:0 с хубав удар по диагонала. Противно на логиката в 29-та минута Чехия изравни. Крейчи се възползва от грешка на Тибо Куртоа при изнасянето и достави топката на Михаел Кръменчик, който нямаше как да сбърка на празна врата - 1:1.

До края на първото полувреме домакините пропуснаха още няколко изгодни ситуации, а в 35-та минута Патрик Шик тресна гредата с удар от средно разстояние.

Второто полувреме започна като първото - с тотален натиск на Белгия. В 52-та минута резервата Дрис Мертенс бе близо до втори гол, но ударът му бе отразен от вратаря на гостите, а след това облиза и гредата. При изпълнението на ъгловия удар Белгия вкара за втори път. Асистенцията достави именно Мертенс, а Маруан Фелайни с глава не остави шансове на Павленка.

В 80-та минута Чехия можеше да изравни. Томаш Сучек получи една топка на границата на наказателното поле и стреля с левия крак по земята. За негово съжаление, топката отново се отби в страничната греда. Малко след това Бентеке се пребори с двама защитници на гостите и някак отправи удар. Павленка обаче отново отрази.

Белгия - Чехия 2:1

1:0 Миши Батшуай 25'

1:1 Михаел Кръменчик 29'

2:1 Маруан Фелайни 52’

Белгия: Куртоа, Фертонген, Компани (46 - Вермаелен), Алдервайрелд, Шадли, Тилеманс (46 - Фелайни), Наинголан (46 - Наинголан), Караско (87 - Т. Азар), Де Бройне, Батшуай (46 - Мертенс), Лукаку (46 - Бентеке)

Чехия: Вацлик (33 - Павленка), Саласие, Калаш, Брабец, Кадерабек (46 - Челюстка), Змрхал (74 - Мареш), Дарида, Сучек, Крейчи (46 - Янкто), Шик (64 - Шкода), Кръменчик (46 - Доцкал)