Десет унгарци загубиха с 0:1 от Португалия в световна квалификация от група "В", играна в Будапеща. Единственият гол бе дело на Андре Силва, вкарал след подаване на Кристиано Роналдо.
Домакините започнаха дейно, но малко след това Кристиано Роналдо отправи бомбен изстрел, който влизаше точно под напречната греда. Вратарят на домакините Гулаши внимаваше и успя да спаси с една ръка.
Последва период, в който и двата отбора създаваха прилични акции, но шутираха неточно, като изстрелът на Кристиано си оставаше единственият точен в мача. Иберийците бяха по-агресивни и се опитваха да правят играта, но техният противник действаше организирано.
Точно преди изтичането на половин час игра Унгария остана с човек по-малко заради директния червен картон на Прискин, който удари Пепе с лакът в лицето при борба за висока топка. Секунди преди почивката Андре Силва получи добра възможност, но беше блокиран, а Роналдо би право в тялото на вратаря.
Три минути след подновяването на играта Португалия откри резултата. Кристиано Роналдо центрира почти от аутлинията към далечната греда, където Андре Силва засече на празна врата с глава.
Европейският шампион контролираше развоя на мача, но не успяваше да удвои своята преднина, въпреки предимството от 62% владеене на топката. В 83-ата минута мощен снаряд на Кристиано мина покрай целта след рикошет.
Статистиката в края на мача показа скромните 2:0 точни удари за гостите и 6:3 неточни в тяхна полза. Португалия събра 21 точки на второто място и продължава да изостава с три пункта от Швейцария, чийто национален отбор има 100%-актив.








Сатурн връща стари задължения и отговорности: 6 зодии са изправени пред изпитание
Пожарите в Сърбия: Делиблатската пустиня остава най-опасното огнище
След задимяването: Качеството на въздуха в София е в норма
Наско Сираков: Левски е създаден да побеждава, не да оцелява
Какво означава грешка P0744?
Toyota разпродаде суперколата си още преди да я покаже
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Шон Брейди и Габриел Бонфим ще оглавят UFC събитие през ноември
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: Залата ми помага да се справя с менталното напрежение! Тайната е в баланса! (ВИДЕО)
Джони Уокър ще дебютира при тежките на UFC 332
Тази неделя: Крис Сайборг излиза за последната си ММА битка на PFL Tampa
Антиоксидант според нуждите: персонален подход към дълголетието
Синдром на Кулен-де Врис – когато липсва едно функциониращо копие на гена KANSL1
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Коментари
Напиши коментар23:52 | 3 сеп 2017 г.
23:47 | 3 сеп 2017 г.
Напиши коментар