Коста Рика достигна до драматично 1:1 като домакин на Хондурас и се класира за футболния Мондиал 2018.

В среща от предпоследния кръг на квалификациите в зона КОНКАКАФ възпитаниците на Оскар Рамирес стигнаха до изравняването с гол на Кендал Уостън в петата минута на добавеното време, а с актив от 16 точки си гарантираха второто място, с което и виза за Световния шампионат в Русия.

Двубоят беше отложен с ден заради тропическата буря Нейт в региона, а гостите изненадващо поведоха в средата на второто полувреме с попадение на Еди Ернандес с глава.

В последните секунди на допълнителното време Уостън се разписа също с глава след подаване на Брайън Руис и прати в екстаз местните запалянковци.

Мексико е лидер с 21 точки и също ще участва на Мондиал 2018. На последната трета позиция, която дава виза за Русия, е САЩ с 12 точки, а надежди за класиране имат и Панама и Хондурас, който са с по 10 точки.