Забележителната серия на Селтик от 69 поредни мача без загуба в домашна надпревара най-после приключи!

След повече от година и половина без поражение, Детелините паднаха тежко с 0:4 при гостуването си на Хартс в двубой от 19-ия кръг на първенството.

Предишната загуба на състава от Глазгоу бе от месец май 2016-а година, а след преживяното разочарование преднината пред Абърдийн в класирането е само 2 точки, макар и Селтик да е с мач по-малко.

Хари Кохрейн и Кайл Лафърти вкараха с прецизни удари през първото полувреме, а през второто Мануел Милинкович реализира още два гола, вторият от дузпа, за да могът Сърцата да нанесат най-тежкото поражение на съперника в домашен турнир след повече от 7 години. С 27 точки победителите са 5-и.

„Мисля, бе съперникът бе по-добрият тим. До почивката във физическо отношение ни превъзхождаха и заслужено поведоха, а ние нямахме отговор, така че поздравления за Хартс“ призна загубата босът на Селтик Брендън Роджърс.