Авторитетното издание FourFourTwo обяви 100-те най-добри футболисти за изминаващата календарна година. Класацията се изготвя въз основна на безпристрастна статистика, мнения на специалисти от изданието, бивши играчи и журналисти.
№1 за изминалите 12 месеца е петкратният носител на Златната топка Лео Меси. "Преди сезона всички говориха, че Барселона е в криза заради продажбата на Неймар. Лео обаче отвърна със 17 гола и 5 асистенции дотук, а каталунците са уверено напред в класирането. Меси прати и Аржентина на Световното с хеттрик в решителния мач срещу Еквадор, като няма съмнение, че след лятото той е най-добрият играч на планетата. Отново", се пише в очерка за него.
Зад Меси, е настоящият носител на Златната топка Кристиано Роналдо, челната тройка се допълва от най-скъпия футболист на планетата Неймар (ПСЖ и Бразилия). След тях се нареждат Роберт Левандовски (Байерн и Полша), Кевин де Бройне (Манчестър Сити и Белгия), Лука Модрич (Реал и Хърватия), Н`Голо Канте (Челси и Франция), Пиер-Емерик Обамеянг (Борусия Дортмунд и Габон), Серхио Агуеро (Манчестър Сити и Аржентина) и Единсон Кавани (ПСЖ и Уругвай).
Вижте класацията на FourFourTwo в прикачената галерия!







Войната на пътя: Фишове и актове не спират нарушителите
България е епицентър на бури с мълнии в Европа: 450 000 за месец
Бритни Спиърс си изтри профила в Instagram след поредица от притеснителни постове
ВСС не се съгласи с орязаните с над 180 млн. евро за съдебната власт в бюджета
Прокуратурата във война с Вучич: Злоупотребява с властта
Желаещи има ли? Пуснаха билетите за мача България – Грузия
Ново проучване показа как износването на гумите вреди на околната среда
Най-ненадеждните японски автомобили според Consumer Reports
Toyota може да използва новия си V8 и за LandCruiser 300
Защо всеки автомобил трябва да притежава системи за мониторинг на водача
Еди Хърн: Бивол иска Канело, Бетербиев и Бенавидес
Сидни Суини: „Бих се отказала от Холивуд, за да се бия“ — актрисата се влюби в бокса след ролята на легендарната Кристи Мартин
Пади Пимблет: „Ще разбия Илия Топурия“
30-ти Кумите Уикенд в Швейцария – Незабравима среща с легенда на Киокушин
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Само 40% от българите водят здравословен начин на живот, показва голямо здравно проучване
Какво е наследствена непоносимост към фруктоза?
Коментари
Напиши коментар20:45 | 20 дек 2017 г.
22:51 | 18 дек 2017 г.
19:37 | 18 дек 2017 г.
17:35 | 18 дек 2017 г.
16:56 | 18 дек 2017 г.
14:25 | 18 дек 2017 г.
13:42 | 18 дек 2017 г.
13:33 | 18 дек 2017 г.
13:32 | 18 дек 2017 г.
13:29 | 18 дек 2017 г.
Напиши коментар