Златан Ибрахимович отбеляза поредния си страхотен гол, но ЛА Галакси изпусна преднина от 2 попадения и завърши 2:2 с новия тим на Уейн Руни – Ди Си Юнайтед у дома.

Шведът откри още в 5-ата минута със страхотен удар от въздуха с левия крак от наказателното поле. Това бе неговият 10-и гол за сезона и по този начин той продължава да се изкачва в листата на най-добрите реализатори.

Крис Понтиус удвои за калифорнийци след много хубав изстрел в 25-ата минута, но гостите върнаха веднага един гол чрез Золтан Щибер, а в 85-ата минута Дарън Маток се разходи из защитата на Галакси, за да изравни.

Тимът на Ибрахимович продължава да бъде извън плейофите за момента, като от 17 мача има 22 точки и въпреки присъствието на суперзвездата регистрира сериозни колебания.

В същото време Ди Си Юнайтед е последен на Изток със само 11 точки от 14 срещи и задача пред Руни се очертава да бъде доста тежка. Бившият футболист на Евертън и Манчестър Юнайтед се очаква да дебютира за новия си отбор на 15 юли.