Монпелие излезе на второ място във Франция, след като срази Марсилия с 3:0 в последен мач от 12-ия кръг.

Така победителите събраха 25 точки, като се изравниха с Лил, но имат по-добра голова разлика. Дистанцията до лидера ПСЖ обаче е цели 11 точки.

Победата на Монпелие бе 4-а в последните 5 мача, като тимът има едва едно поражение за сезона, докато Олимпик вече е с 5 и е 6-и с 19 точки.

За пореден път трагична игра в защита провали Марсилия, след като Гаетан Лаборд откри в 51-ата минута с глава, а малко след това удвои след груба грешка в отбраната на съперника.

Пол Ласне оформи разгрома в 70-ата минута след прецизен удар и по този начин показа, че проблемите на съперника са сериозни. Хората на Руди Гарсия са допуснали 21 гола в 12 мача, като единствено последният Гингам е по-зле с 24.